Powrót do strony głównej
  Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych


Konkurs organizowany jest dla wszystkich dzieci i młodzieży powiatu kartuskiego - uczniów wszystkich typów szkół. Prace są przedstawione do konkursu po uprzednich eliminacjach, przeprowadzonych w poszczególnych szkołach. Ocena prac prowadzona jest według kategorii wiekowych i tematycznych (palma, stroik na stół). W pracach mile widziane są motywy kaszubskie.
______________________________________________________


KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH 2017
Somonino 10.04.2017

>>>  Komunikat Konkursu

>>>  Regulamin Konkursu

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino

______________________

Gminny Konkurs Poezji i Prozy
     Polskiej
                                       >>> więcej
______________________
Gminny Konkurs Poezji i Prozy
     Kaszubskiej "Rodno Mowa"
                                       >>> więcej
______________________
Najładniejsza Szopka
      Bożonarodzeniowa
                                      >>> więcej

-----------------------------

KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH 2016

>>> Komunikat Konkursu

>>> Regulamin Konkursu


---------------------------------------------------------

"KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH 2015"
pod patronatem Starosty Powiatu Kartuskiego i Wójta Gminy Somonino

>>> Komunikat Konkursu

>>> Regulamin Konkursu

--------------------------------------------------------

"KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH 2014"
pod patronatem Starosty Powiatu Kartuskiego i Wójta Gminy Somonino

>>> regulamin i karta zgłoszenia

Komunikat Komisji Konkursu Ozdób Wielkanocnych
   -
Wielkanoc 2014 r. z dnia 11.04.2014

Do konkursu złożono 136 prac, w tym 89 stroików i 47 palm.
W kategorii grup przedszkolnych przedstawiono 31 prac, w tym 19 stroików
i 12 palm, w kategorii klas "0" - 27 prac, w tym 18 stroików i 9 palem,
w kategorii klas I-II - 22 prace, w tym 14 stroików i 8 palm,
w kategorii klas III-IV - 23 prace, w tym 16 stroików i 7 palm,
w kategorii klas V-VI - 21 prac, w tym 13 stroików i 8 palm,
w kategorii klas gimnazjalnych - 12 prac, w tym 9 stroików i 3 palmy.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 43 placówek oświatowych
z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
1. Iwona Formela
2. Mirosława Kazana
3. Stanisława Neubauer

złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące miejsca:

w kategorii przedszkoli:
STROIK:
I miejsce - Przedszkole "Chatka Puchatka" w Gowidlinie
II miejsce - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie oddział Węsiory
III miejsce - Przedszkole Niepubliczne "Bajeczny Ogród" w Sierakowicach
III miejsce - Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie
III miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
Wyróżnienie - Przedszkole "Iskierka" w Staniszewie
Wyróżnienie - Przedszkole Niepubliczne "Tygrysek" w Prokowie
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Grzybnie

PALMA:
I miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
II miejsce - Przedszkole Chatka Puchatka w Gowidlinie
III miejsce - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie oddział Węsiory

- w kategorii klas "0"
STROIK:
I miejsce - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Borzestowie
III miejsce - Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka w Somoninie
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Baninie
Wyróżnienie - Zespół Szkół w Tuchlinie
Wyróżnienie - Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
PALMA:
I miejsce - Przedszkole Niepubliczne Aniołek w Kiełpinie
II miejsce - Zespół Szkół w Tuchlinie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzybnie

- w kategorii klas I - II:
STROIK:
I miejsce - Konkol Kornelia (SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie)
II miejsce - Krawczyk Daria (ZKiW w Brodnicy Górnej)
III miejsce - Labuda Fabian (ZS SP w Chmielnie)
Wyróżnienie - Wensel Natalia (SP w Skrzeszewie)
Wyróżnienie
- Łasak Wiktor (ZSPiG w Czeczewie)
PALMA:
Wyróżnienie - Wroński Paweł (SP w Goręczynie)

w kategorii klas III - IV:
STROIK:
I miejsce - Kuziemkowka Kinga (ZKiW w Stężycy)
II miejsce - Formela Dominika (Parafialna SP im. Św. Franciszka w Żukowie )
III miejsce - Pobłocka Dominika (Publiczna SP w Borku Kamiennym)
III miejsce - Wydrowski Maciej (SP w Prokowie)
Wyróżnienie I - Stencel Aleksandra (SP w Sierakowicach)
Wyróżnienie II - Bronk Zuzanna (ZKiW w Brodnicy Górnej)
Wyróżnienie III - Kosznik Nina (ZS SP w Kiełpinie)
PALMA:
I miejsce - Kuziemkowska Kinga (ZKiW w Stężycy)
II miejsce - Hinc Bartosz (SP w Niestępowie)

w kategorii klas V - VI:
STROIK:
I miejsce - Richert Patrycja (ZS SP w Somoninie)
II miejsce - Zarach Natalia (SP w Skrzeszewie)
II miejsce - Klawikowska Aleksandra (ZS w Miechucinie)
III miejsce - Czapiewska Zuzanna (SP w Sierakowicach)
III miejsce - Hinc Agata (SP w Niestępowie)
Wyróżnienie I - Wydrowska Kinga (SP w Prokowie)
Wyróżnienie II - Makurat Damian (SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie)
Wyróżnienie III - Wilczewska Paulina (Parafialna SP im. Św. Franciszka
        w Żukowie)
Wyróżnienie IV - Żołądź Karolina (SP w Borzestowie)
PALMA:
I miejsce - Jankowska Eliza (ZS SP w Somoninie)
II miejsce - Tusk Julia (ZKiW w Brodnicy Górnej)
III miejsce - Puzdrowska Julianna (ZS SP w Chmielnie)

- kategorii klas gimnazjalnych:
STROIK:
I miejsce - Pobłocka Weronika (ZS w Sulęczynie)
II miejsce - Formella Aleksandra (ZS i PG w Pomieczynie)
II miejsce - Czaja Rafał (ZS w Miechucinie)
III miejsce - Blok Patrycja (ZS w Staniszewie)
III miejsce - Zielonka Michalina (ZS w Kiełpinie)
Wyróżnienie - Socha Martyna (ZS GP w Somoninie)
PALMA:
I miejsce - Rutkowski Nikodem (SP GP w Sierakowicach)
Wyróżnienie I - Trepczyk Kinga (ZS w Staniszewie)
Wyróżnienie II - Kanka Magdalena (ZS w Chmielnie)

Wszyscy uczniowie, którzy nie zdobyli w konkursie żadnej lokaty zostali obdarowani nagrodami pocieszenia.
Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych był Gminny Ośrodek Kultury
oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie.



-----------------------------------------------------



Komunikat Komisji Konkursu Ozdób Wielkanocnych
    -
Wielkanoc 2013 r. z dnia 26.03.2013 r.

Do konkursu złożono 129 prac, w tym 79 stroików i 50 palm. W kategorii grup przedszkolnych przedstawiono 19 prac, w tym 11 stroików i 8 palm, w kategorii klas "0" - 21 prac, w tym 14 stroików i 7 palmy, w kategorii klas I - II - 23 prace, w tym 14 stroików i 9 palm, w kategorii klas III - IV - 27 prace, w tym 15 stroików i 12 palm, w kategorii klas V - VI - 29 prac, w tym 19 stroików i 10 palm, w kategorii klas gimnazjalnych - 10 prac, w tym 6 stroików i 4 palmy.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 42 placówek oświatowych z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
1. Iwona Formela
2. Mirosława Kazana
3. Stanisława Neubauer
złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące miejsca:

- w kategorii przedszkoli
STROIK:
      I miejsce - Przedszkole Niepubliczne "Bajeczny Ogród"
            w Sierakowicach, op. Aleksandra Myszk
      II miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie,
            op. Algnieszka Jancen, Elżbieta Rzepka
      III miejsce - Przed. Niep. "Promyczek" Żukowo, op. Mering Kamila
      Wyróżnienie - Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka"
            w Somoninie, op. Marlena Kożyczkowska
      Wyróżnienie - Przedszkole Niepubliczne "Tygrysek" w Prokowie,
            op. Miranda Nagórska, Kamila Ostoja-Lniska
      Wyróżnienie - Przedszkole Niepubliczne "Kubuś Puchatek"
            w Kartuzach, op. Anna Wolska

PALMA:
      I miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie,
            op. Algnieszka Jancen, Elżbieta Rzepka
      II miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzybnie, op. Lucyna Sapała
      III miejsce - Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie,
            op. Ewelina Formela, Joanna Kaizer-Prondzińska, Joanna Magulska
      Wyróżnienie - Przedszkole Niepubliczne "Bajeczny Ogród"
            w Sierakowicach, op. Aleksandra Myszk

- w kategorii klas "0"
STROIK:
      I miejsce - Szkoła Podstawowa w Baninie, op. Marzena Podlewska,
            Katarzyna Kryszewska
      II miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej,
            op. Teresa Lis
      II miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzybnie op. Beata Grand-Konkol
      III miejsce - Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie,
            op. Barbara Kosowska
      Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa im Obrońców Wybrzeża w Żukowie,
            op. Iwona Recław, Aleksandra Gorlikowska
      Wyróżnienie - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie,
            op. Maria Warmowska
      Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Sierakowicach, op. Anita Rutkowska
PALMA:
      I miejsce - Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie,
            op. Ewelina Formela, Joanna Kaizer-Prondzińska, Joanna Magulska
      Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Sierakowicach, op. Anita Rutkowska
      Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa im Obrońców Wybrzeża w Żukowie,
            op. Iwona Recław, Aleksandra Gorlikowska

w kategorii klas I - II:
STROIK:
      I miejsce - Hinc Bartosz (SP Niestępowo)
      II miejsce - Szyłejko Mateusz (SP Czeczewo)
      III miejsce - Czaja Szymon (SP Skrzeszewo)
      Wyróżnienie - Kuziemkowska Kinga(ZKiW Stężyca)
      Wyróżnienie - Formela Filip (ZS Staniszewo)
      Wyróżnienie - Głodowska Julia (SP Prokowo)
PALMA:
      I miejsce - Dąbrowska Marta (ZKiW Brodnica Górna)
      II miejsce - Szleja Izabela (ZS Somonino)
      III miejsce - Bednarek Mikołaj (SP Borzestowo)
      Wyróżnienie - Stenzel Kornelia(SP Banino)

- w kategorii klas III - IV:
STROIK:
      I miejsce - Stenka Norbert (ZS Staniszewo)
      II miejsce - Klawikowska Aleksandra (ZS Miechucino)
      III miejsce - Geniusz Marianna (SP Sierakowice)
      Wyróżnienie - Chrapkowska Magdalena (SP Borzestowo)
      Wyróżnienie - Zwara Kinga (SP Nr 2 Kartuzy)
      Wyróżnienie - Płotka Angelika (ZS Pomieczyno)
PALMA:
      I miejsce - Bojanowska Klaudia SP Sierakowice)
      II miejsce - Konkol Martyna (ZS Kiełpino)
      III miejsce - Papke Kinga (SP Banino)
      III miejsce - Lejk Karina(SP Borzestowo)
      Wyróżnienie - Treder Robert (ZKiW Brodnica Górna)
      Wyróżnienie - Baranowska Agata (ZS Staniszewo)

- w kategorii klas V - VI:
STROIK:
      I miejsce - Pobłocka Weronika (SP Borek Kamienny)
      II miejsce - Formela Julia (ZS Staniszewo)
      II miejsce - Czaja Rafał (SP Reskowo)
      III miejsce - Wydrowska Kinga (SP Prokowo)
      Wyróżnienie - Kropidłowska Wiktoria (SP Węsiory)
      Wyróżnienie - Pipka Jakub (SP Banino)
      Wyróżnienie - Krauza Alicja (ZS czeczewo)
      Wyróżnienie - Ławicka Monika (ZS Przodkowo)
      Wyróżnienie - Rzóska Julia SP Skrzeszewo)
      Wyróżnienie - Gliniecka Oliwia (ZKiW Brodnica Górna)
PALMA:
      I miejsce - Hinca Edyta (SP Mściszewice)
      II miejsce - Puzdrowska Julianna (ZS Chmielno)
      III miejsce - Szleja Arkadiusz (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Stankowska Oliwia (SP Borzestowo)

- kategorii klas gimnazjalnych:
STROIK:
      I miejsce - Leszkowska Katarzyna (ZS Somonino)
      II miejsce - Czaja Edyta (ZS Miechucino)
      III miejsce - Klinkosz Natalia (ZKiW Kamienica Szlachecka)
      III miejsce - Krawiec Norbert (ZS Suleczyno)
PALMA:
      I miejsce - Rybakowska Sylwia (ZS Chmielno)
      II miejsce - Wicki Paweł (ZS Staniszewo)
      III miejsce - Lewna Kacper (ZKiW Stężyca)

Wszyscy uczniowie, którzy nie zdobyli w konkursie żadnej lokaty zostali obdarowani nagrodami pocieszenia. Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie.

>>> regulamin

-----------------------------------------------------





Komunikat Komisji Konkursu Ozdób Wielkanocnych
    -
Wielkanoc 2012 r. z dnia 2.04.2012 r.

Do konkursu złożono 113 prace, w tym 73 stroiki i 40 palm.
W kategorii grup przedszkolnych przedstawiono 19 prac, w tym 14 stroików
i 5 palm,
w kategorii klas "0" - 19 prac, w tym 13 stroików i 6 palmy,
w kategorii klas I - II - 22 prac, w tym 14 stroików i 8 palm,
w kategorii klas III - IV - 24 prace, w tym 16 stroików i 8 palm,
w kategorii klas V - VI - 20 prac, w tym 11 stroików i 9 palm,
w kategorii klas gimnazjalnych - 9 prac, w tym 5 stroików i 4 palmy.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie 33 placówek oświatowych z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
1. Iwona Formela
2. Mirosława Kazana
złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące miejsca:

- w kategorii przedszkoli
STROIK:
      I miejsce - Przedszkole Niepubliczne "KRASNOLUDEK" w Żukowie
      II miejsce - Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi "AKADEMIA
                  PRZEDSZKOLAKA" w Kartuzach
      III miejsce - Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Skrzeszewie
      Wyróżnienie - Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie
      Wyróżnienie - Przedszkole przy Zespole Kształcenia i Wychowania
                  w Dzierżążnie
PALMA:
      I miejsce - Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi "AKADEMIA
                  PRZEDSZKOLAKA" w Kartuzach
      II miejsce - Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Skrzeszewie
      Wyróżnienie - Przedszkole Niepubliczne "Bajeczny Ogród"
                  w Sierakowicach

- w kategorii klas "0"
STROIK:
      I miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzybnie
      II miejsce - Szkoła Podstawowa w Szarłacie
      III miejsce - Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie
      Wyróżnienie - Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie
      Wyróżnienie - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie
PALMA:
      I miejsce - Niepubliczne Przedszkole ?Chatka Puchatka? w Somoninie
      II miejsce - Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie
      III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
      Wyróżnienie - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie

- w kategorii klas I - II:
STROIK:
      I miejsce - Małgorzata Brylowska /ZS w Czeczewie/
      II miejsce - Zofia Małycha /SP w Glinczu/
      III miejsce - Patrycja Serkowska /ZS w Miechucinie/
      Wyróżnienie - Klaudia Gosz /SP w Borzestowie/
      Wyróżnienie - Weronika Mejna /ZS w Mściszewicach/
PALMA:
      I miejsce - Fabian Puzdrowski /SP w Chmielnie/
      II miejsce - Natalia Mierska /SP w Skrzeszewie/
      III miejsce - Damian Holk / ZS w Czeczewie/
      Wyróżnienie - Oskar Żołnowski /SP w Połęczynie/
      Wyróżnienie - Zuzanna Gojtowska /SP w Sierakowicach/

- w kategorii klas III - IV:
STROIK:
      I miejsce - Emilia Kreft /ZS w Czeczewie/
      II miejsce - Julia Jereczek /SP w Sierakowicach/
      III miejsce - Kinga Wydrowska /SP w Prokowie/
      Wyróżnienie - Alicja Szwertfeger /SP w Szarłacie/
      Wyróżnienie - Aleksandra Klawikowska /ZS w Miechucinie/
      Wyróżnienie - Kuba Dąbrowski /ZS w Mściszewicach/
      Wyróżnienie - Arkadiusz Szleja /SP w Somoninie/
PALMA:
      I miejsce - Marianna Geniusz /SP w Sierakowicach/
      II miejsce - Alicja Dampc /SP w Połęczynie/
      III miejsce - Arkadiusz Szleja /SP w Somoninie/
      Wyróżnienie - Zuzanna Bronk /ZS w Chmielnie/
      Wyróżnienie - Izabela Mielewczyk /SP w Borzestowie/

- w kategorii klas V - VI:
STROIK:
      I miejsce - Rafał Czaja /SP w Reskowie/
      II miejsce - Aleksandra Stencel /ZKiW w Brodnicy Górnej/
      III miejsce - Daria Bieszk /SP w Somoninie/
      Wyróżnienie - Wiktoria Dzienisz /ZKiW w Dzierżążnie/
      Wyróżnienie - Karina Lejk /SP w Borzestowie/
PALMA:
      I miejsce - Wiktoria Felska /SP w Somoninie/
      II miejsce - Angelika Mierska /SP w Skrzeszewie/
      III miejsce - Maciej Lis /SP w Sierakowicach/
      Wyróżnienie - Jan Węsierski /ZS w Chmielnie/
      Wyróżnienie - Adam Daleki /SP w Borzestowie/

- kategorii klas gimnazjalnych:
STROIK:
      I miejsce - Agnieszka Klawikowska /ZS w Miechucinie/
      II miejsce - Martyna Socha /GP w Somoninie/
      III miejsce - Patrycja Blok /ZS w Staniszewie/
PALMA:
      I miejsce - Sylwia Rybakowska /ZS w Chmielnie/
      II miejsce - Natalia Huniewicz /GP w Somoninie/
      III miejsce - Joanna Wicka /ZS w Staniszewie/
      Wyróżnienie - Agata Węsierska /ZS w Mściszewicach/

Wszyscy uczniowie, którzy nie zdobyli w konkursie żadnej lokaty zostali obdarowani nagrodami pocieszenia.
Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych jest Gminny Ośrodek Kultury
w Somoninie.

>>> regulamin





Komunikat Komisji Konkursu Ozdób Wielkanocnych
    -
Wielkanoc 2011 r. z dnia 18.04.2011 r.

Do konkursu złożono 135 prace, w tym 85 stroiki i 50 palm.
W kategorii grup przedszkolnych przedstawiono 21 prac, w tym 14 stroików i 7 palm,
- w kategorii klas "0" - 18 prac, w tym 14 stroików i 4 palmy,
- w kategorii klas I-II - 26 prac, w tym 17 stroików i 9 palm,
- w kategorii klas III-IV - 26 prace, w tym 16 stroików i 10 palm,
- w kategorii klas V-VI - 29 prac, w tym 14 stroików i 15 palm,
- a w kategorii klas gimnazjalnych - 15 prac, w tym 10 stroików i 5 palm.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie 44 placówek oświatowych z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
1. Agnieszka Sędkowska - Przewodnicząca
2. Karina Socha
3. Urszula Hein
4. Natalia Labuda
5. Emilia Radomska
6. Monika Halman
7. Danuta Kosowska
złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące miejsca:

- w kategorii przedszkoli
STROIK:
      I miejsce - Przedszkole przy SP Dzierżążno
      II miejsce - Przedszkole Niepubl. "Bajeczny Ogród" w Sierakowicach
      III miejsce - Przedszkole przy ZKiW Brodnica Górna
      Wyróżnienie - Przedszkole przy SP Sierakowice
      Wyróżnienie - Niepubl. Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie
PALMA:
      I miejsce - Przedszkole przy ZKiW Brodnica Górna
      II miejsce - Przedszkole Niepubl. "Kubuś Puchatek" w Kartuzach
      III miejsce - Przedszkole przy ZKiW w Szymbarku
      Wyróżnienie - Przedszkole przy SP Sierakowice
      Wyróżnienie - Przedszkole przy SP Dzierżążno

- w kategorii klas "0"
STROIK:
      I miejsce - ZS Staniszewo
      II miejsce - SP Nr 1 Kartuzy
      III miejsce - SP Banino
      Wyróżnienie - Niepubl. Przedszkole "Aniołek" w Kiełpinie
      Wyróżnienie - ZSPiG Czeczewo
PALMA:
      I miejsce - ZKiW Brodnica Górna
      II miejsce - Niepubl. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie
      III miejsce - SP Sierakowice
      Wyróżnienie - SP Banino

- w kategorii klas I-II:
STROIK:
      I miejsce - Norbert Stenka /ZS Staniszewo/
      II miejsce - Natalia Gliniecka /ZKiW Brodnica Górna/
      III miejsce - Michał Wróbel /SP Glincz/
      Wyróżnienie - Maciej Wydrowski /SP Prokowo/
      Wyróżnienie - Nikola Cieszyńska /SP Goręczyno/
PALMA:
      I miejsce - Kacper Borzyszkowski /ZKiW Brodnica Górna/
      II miejsce - Jagoda Wiedemann /ZKiW Klukowa Huta/
      III miejsce - Wiktoria Dampc /ZSPiG Czeczewo
      Wyróżnienie - Agnieszka Bir / SP Łyśniewo/
      Wyróżnienie - Julia Zalewska /SP Goręczyno/

- w kategorii klas III-IV:
STROIK:
      I miejsce - Rafał Czaja /SP Reskowo/
      II miejsce - Aleksandra Stencel /ZKiW Brodnica Górna/
      III miejsce - Kamil Grzenkowicz /SP Glincz/
      Wyróżnienie - Sebastian Walkusz /ZS Kiełpino/
      Wyróżnienie - Alicja Warmowska /ZS Sierakowice/
PALMA:
      I miejsce - Paulina Gruchała /ZKiW Brodnica Górma/
      II miejsce - Aleksandra Bistron /SP Somonino/
      III miejsce - Łukasz Gronda SP Borzestowo
      Wyróżnienie - Julianna Puzdrowska /SP Chmielno/
      Wyróżnienie - Przemysław Zabrocki /ZSPiG Czeczewo/

- w kategorii klas V-VI:
STROIK:
      I miejsce - Daria Ziemińska /ZS Chmielno/
      II miejsce - Karolina Rompczyk /ZS Pomieczyno/
      III miejsce - Jakub Jeżewski /SP Dzierżążno/
      Wyróżnienie - Paulina Bulczak /ZS Kiełpino/
PALMA:
      I miejsce - Marcin Markowski /SP Sierakowice/
      II miejsce - Oliwia Gliniecka /ZKiW Brodnica Górna/
      III miejsce - Dorota Szuta /SP Kamienny Borek/
      Wyróżnienie - Katarzyna Leszkowska /SP Egiertowo/

- kategorii klas gimnazjalnych:
STROIK:
      Wyróżnienie - Edyta Czaja /Gimnazjum w Miechucinie/
      Wyróżnienie - Justyna Płotka /ZS Pomieczyno/
PALMA:
      I miejsce - Aneta Krefta /ZS Sulęczyno/
      II miejsce - Sylwia Rybakowska /ZS Chmielno/
      III miejsce - Ewa Kostuch /ZS Staniszewo

Wszyscy uczniowie, którzy nie zdobyli w konkursie żadnej lokaty zostali obdarowani nagrodami pocieszenia.
Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych jest Gminny Ośrodek Kultury
w Somoninie.









Komunikat Komisji Konkursu Ozdób Wielkanocnych
     -
Wielkanoc 2010 r. z dnia 29.03.2010 r.

Do konkursu złożono 124 prace, w tym 77 stroików i 47 palm:
      - w kategorii klas "0" i grup przedszkolnych do konkursu
            przedstawiono 29, w tym 19 stroików i 10 palm,
      - w kategorii klas I - II szkół podstawowych - 27 prac, w tym
            19 stroików i 8 palm,
      - w kategorii klas III - IV szkół podstawowych - 26 prace, w tym
            15 stroików i 11 palm,
      - w kategorii klas V - VI szkół podstawowych - 31 prac, w tym
            17 stroików i 14 palm,
      - w kategorii klas gimnazjalnych - 11 prac, w tym 7 stroików i 4 palmy.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie 43 szkół i innych placówek
oświatowych z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
      1. Urszula Hein - Przewodnicząca
      2. Gabriela Litke
      3. Natalia Labuda
      4. Małgorzata Kriger
      5. Paulina Brzezińska
złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące miejsca:

- w kategorii przedszkoli i klas "0"
STROIK:
      I miejsce - Przedszkole Niepubliczne "ANIOŁEK" w Kiełpinie
      II miejsce - Przedszkole Niepubliczne "CHATKA PUCHATKA" w Somoninie
      III miejsce - Klasa "0" - Szkoła Podstawowa w Borczu
      Wyróżnienie - Klasa "0" - Szkola Podstawowa w Szarłacie
PALMA:
      I miejsce - Przedszkole przy ZKiW w Dzierżążnie
      II miejsce - Przedszkole Niepubliczne "KUBUŚ PUCHATEK" w Kartuzach
      III miejsce - Klasa "0" - Szkoła Podstawowa w Baninie

- w kategorii klas I - II:
STROIK:
      I miejsce - Natalia Zarach /SP Skrzeszewo/
      II miejsce - Klaudia Witbrot /SP Łyśniewo/
      III miejsce - Paulina Reszka /Szarłata/
      Wyróżnienie - Natalia Gliniecka /SP Brodnica Górna/
                        - Oliwia Stankowska /SP Borzestowo/
PALMA:
      I miejsce - Zuzanna Bronk /SP Chmielno/
      II miejsce - Klaudiusz Piwka /SP Staniszewo/
      III miejsce - Hanna Rompa /SP Sierakowice/

- w kategorii klas III - IV:
STROIK:
      I miejsce - Jakub Pipke /SP Banino/
      II miejsce - Roksana Rybakowska /SP Brodnica Górna/
      III miejsce - Karol Flisikowski /SP Borcz/
      Wyróżnienie - Agata Kołodzińska /SP Skrzeszewo/
PALMA:
      I miejsce - Oliwia Gliniecka /SP Brodnica Górna/
      II miejsce - Marcin Markowski /SP Sierakowice/
      III miejsce - Ireneusz Wolski /SP Łyśniewo/

- w kategorii klas V - VI:
STROIK:
      I miejsce - Kinga Lis /SP Somonino/
      II miejsce - Edyta Czaja /SP Reskowo/
      III miejsce - Ewelina Damaszk /SP /Brodnica Górna/
      Wyróżnienie - Kacper Dymek /SP Borcz/
                        - Ewelina Tesmer /SP Podjazy/
PALMA:
      I miejsce - Dorota Szuta /SP Kamienny Borek/
      II miejsce - Dominik Jank /SP Mściszewice/
      III miejsce - Kornelia Białk /SP Somonino/
      Wyróżnienie - Patryk Stalka /SP Połęczyno/
                        - Sylwia Gróchała /SP Brodnica Górna/

- kategorii klas gimnazjalnych:
STROIK:
      I miejsce - Monika Zalewska /GP Somonino/
      II miejsce - Żaneta Hewelt /GP Staniszewo/
      III miejsce - Michał Kamiński /GP Nr 2 Żukowo/
PALMA:
      Wyróżnienie - Joanna Riegel /GP Pomieczyno/
                        - Laura Plichta /GP Staniszewo/

Pozostali uczniowie zostali obdarowani nagrodami pocieszenia w postaci słodyczy.

Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych jest Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kartuzach.
Nagrody wręczali Wójt Gminy Somonino, Mieczysław Flisikowski
i Dyrektor GOK - Somonino, Marian Kowalewski


--------------------------------------------------


Komunikat Komisji Konkursu Ozdób Wielkanocnych
      -
Wielkanoc 2009 r.
- 6 kwietnia 2009 r.

Do konkursu złożono 113 prace, w tym 83 prace indywidualne,
tj. 48 stroików + 35 palm oraz 30 prac zbiorowych: 19 stroików
i 11 palm:

-
w kategorii klas "0" i grup przedszkolnych do konkursu przedstawiono
      30 prac, w tym 19 stroików i 11 palm,
-
w kategorii klas I - II szkół podstawowych - 27 prac,
      w tym 15 stroików i 12 palm,
-
w kategorii klas III - IV szkół podstawowych - 21 prac,
      w tym 12 stroików i 9 palm,
-
w kategorii klas V - VI szkół podstawowych - 22 prace,
      w tym 14 stroików i 8 palm,
-
w kategorii klas gimnazjalnych - 13 prac, w tym 7 stroików i 6 palm.

Łącznie oceniono 67 stroików i 46 palm. Uczestnikami konkursu byli uczniowie 35 szkół i innych placówek oświatowych z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
1. Anetta Rozwadowska - Przewodnicząca
2. Urszula Hein
3. Danuta Kosowska
4. Emilia Radomska
5. Monika Halman
złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące miejsca:

w kategorii przedszkoli i klas "0"
STROIK:
      I miejsce - Niepubliczne Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie
      II miejsce - Przedszkole w Brodnicy Górnej
                        - Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie
      III miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzybnie
PALMA:
Ze względu na bardzo wyrównany poziom wykonania wszystkich prac, wszystkim uczestnikom w tej kategorii przyznano miejsca równorzędne.

w kategorii klas I - II:
STROIK:
      I miejsce - Dominika Płotka /SP - Sierakowice/
      II miejsce - Dawid Miszk /SP - Skrzeszewo/
      III miejsce - Dominika Słupek /SP - Czeczewo/
PALMA:
      I miejsce - Julianna Puzdrowska /SP - Chmielno/
      II miejsce - Anna Maria Chojnacka /SP Nr 1 - Kartuzy/
                        Jakub Kąkol /SP - Borzestowo/
      III miejsce - Weronika Cieplińska /SP - Puzdrowo/

w kategorii klas III - IV:
STROIK:
      I miejsce - Szymon Cyperski /SP - Sierakowice/
      II miejsce - Dorota Szuta /SP - Borek Kamienny/
      III miejsce - Paulina Skerka /SP - Borcz/
                        Paulina Wieczorek /SP - Łyśniewo/
      Wyróżnienie - Klaudia Dampc /ZS - Czeczewo/
                              Paweł Wiczkowski /SP - Mściszewice/
                              Oliwia Peek /SP Nr 1 - Kartuzy/
PALMA:
      I miejsce - Oliwia Gliniecka /ZKiW Brodnica Górna/
      II miejsce - Martyna Makurat /ZS - Staniszewo/
      III miejsce - Aleksandra Ustowska /SP Nr 1 - Kartuzy/

w kategorii klas V - VI:
STROIK:
      I miejsce - Kamila Block /SP - Skrzeszewo/
      II miejsce - Daria Kręcka /ZKiW - Brodnica Górna/
      III miejsce - Iwona Hinz /SP - Węsiory/
                        Radosław Arendt /SP - Borcz/
      Wyróżnienie - Marta Skurewicz /Parafialna SP - Żukowo/
                              Weronika Damps /SP - Borkowo/
PALMA:
      I miejsce - Robert Ustowski /SP Nr 1 - Kartuzy/
      II miejsce - Sylwia Rybakowska /SP - Kożyczkowo/
      III miejsce - Karolina Fierkus /ZKiW - Szymbark/

kategorii klas gimnazjalnych:
STROIK:
      I miejsce - Magdalena Warmowska /GP - Mściszewice/
      II miejsce - Natalia Czerwionka /ZS - Staniszewo/
      III miejsce - Martyna Kropidłowska /ZKiW - Klukowa Huta/
PALMA:
      I miejsce - Ewa Szuta /ZS - Sulęczyno/
      II miejsce - Laura Plichta /ZS - Staniszewo/
      III miejsce - Magdalena Meyna /ZKiW - Szymbark/

Pozostali uczniowie zostali obdarowani nagrodami pocieszenia w postaci
słodyczy.

Organizatorem Konkursu Ozdób Wielkanocnych jest Gminny Ośrodek Kultury
w Somoninie. Nagrody zaś ufundowało Starostwo Powiatowe w Kartuzach.
Organizatorem Powiatowego Konkursu Ozdób Wielkanocnych jest Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Nagrody zaś ufundowało Starostwo Powiatowe
w Kartuzach.


VII Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych - Wielkanoc 2008 r.
      z dnia 15.03.2008 r.

Do konkursu złożono 123 prace,
      w tym 18 w kategorii klas "0" i grup przedszkolnych,
      25 w kategorii klas I - II szkół podstawowych,
      35 w kategorii klas III - IV szkół podstawowych,
      35 w kategorii klas V - VI szkół podstawowych,
      9 w kategorii klas gimnazjalnych
      i 1 pracę w kategorii klas ponadgimnazjalnych.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie 34 szkół i innych placówek oświatowych
z terenu powiatu kartuskiego.

Komisja w składzie:
      1. Gabriela Litke - Przewodnicząca, 2. Urszula Hein, 3. Emilia Radomska,
      4. Monika Halman, 5. Agnieszka Kreft
złożone do konkursu prace oceniła i przyznała wykonawcom następujące
miejsca:

    w kategorii klas "0" oraz w kategorii klas I - II
ze względu na bardzo wyrównany poziom wykonania wszystkich prac,
przyznano miejsca równorzędne i przyznano nagrody książkowe
dla poszczególnych klas

    
w kategorii klas III - IV
      
STROIK:
      I miejsce - Alicja Kotłowska - SP Łyśniewo
      II miejsce - Natalia Fordon - SP Miechucino
      III miejsce - Szymon Kotłowski - SP Sierakowice
                        Monika Myszk - SP Węsiory
      
PALMA:
      I miejsce - Dorota Szuta - SP Borek Kamienny
      II miejsce - Klaudia Michta - SP Staniszewo
      III miejsce - Anna Michna - SP Pępowo

    w kategorii klas V - VI
      
STROIK:
      I miejsce - Agata Wieczorek - SP Somonino
      II miejsce - Ewa Lejk - SP Załakowo
      III miejsce - Laura Plichta - SP Staniszewo
                        Weronika Lelek - SP Kożyczkowo
      
PALMA:
      I miejsce - Sylwia Gruchała - SP Brodnica Dolna
      II miejsce - Michał Kamiński - SP Skrzeszewo
      III miejsce - Daria Sychta - SP Sierakowice
      Wyróżnienie - Izabela Stenka - SP Staniszewo

    kategorii klas gimnazjalnych
      
STROIK:
      I miejsce - Monika Kaizer - GP Staniszewo
      II miejsce - Ewa Szuta - GP Sulęczyno
      III miejsce - Justna Kamińska - GP Nr 2 Żukowo

    w kategorii klas ponadgimnazjalnych miejsc nie przyznano

Uczestnikom konkursu kategorii klas "0", klas I - II oraz indywidualnym
zwycięzcom którzy zajęli miejsca bądź wyróżnienia w pozostałych kategoriach
wiekowych i tematycznych przyznane zostały nagrody rzeczowe w postaci
książek, natomiast pozostali uczniowie otrzymują nagrodę pocieszenia
w postaci słodyczy.




VI Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych - Wielkanoc 2007 r.

VI Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych przebiegał pod patronatem
Wójta Gminy Somonino. Do oceny złożono 103 prace, w tym 66 prac
indywidualnych i 73 prace zbiorowe, wg niżej wymienionych kategorii
wiekowych i tematycznych:

- Klasy "0": ilość złożonych prac - 17, w tym: stroiki - 10, palmy - 7
- Klasy I - II: ilość złożonych prac - 20, w tym: stroiki - 12, palmy - 8
- Klasy III - IV: ilość złożonych prac - 21, w tym: stroiki - 13, palmy - 8
- Klasy V - VI: ilość złożonych prac - 29, w tym: stroiki - 16, palmy - 13
- Gimnazja: ilość złożonych prac - 12, w tym: stroiki - 8, palmy - 4
- Szkoły ponadgimnazjalne: ilość złożonych prac - 4, w tym: stroiki - 3,
   palmy - 1

W konkursie wzięli udział uczniowie 34 placówek oświatowych z terenu
powiatu kartuskiego. Opiekunami młodych artystów było 63 wychowawców, których wymienia się w zestawieniu poniżej:

SP Borcz - Alicja Flisikowska, Alina Radomska Bornowska, Dorota Formela,
      Beata Krefta, Mariola Wejer, Joanna Kaizer-Prondzińska
SP Borzestowo - Anna Paluch, Marzenna Szlachetka - Kleszczyńska
SP Borek Kamienny - Grażyna Bulczak, Jadwiga Karczewska
SP Brodnica Górna - Teresa Lis
SP Chmielno - Monika Stenka
SOSzW Dzierżążno - Sylwia Warczak, Eliza Joskowska, Dorota Starzyńska
ZKiW Dzieżążno - Ewa Jereczek
SP Egiertowo - Hanna Wicka
SP Jelonek - Sylwia Koszałka
CK Kartuzy - Krystyna i Jan Kamińscy
SP Nr 1 w Kartuzach - Iwona Chojnacka, Marlena Rogala Lewicka
ZST Kartuzy - Zyta Wicka
ZS Kiełpino - Ewa Smętoch, Jolanta Czerwińska, Maria Puzdrowska
SP Kolonia - Małgorzata Szadkowska
SP Kożyczkowo - Mariola Kolka, Grzegorz Puzdrowski, Lucyna Szutenberg
SP Lisie Jamy - Halina Winczewska
SP Łyśniewo - Magdalena Witbrot, Gabriela Stolc
Zespół Szkół w Mściszewicach - Hanna Rekowska
SP Prokowo - Maria Formela
SP Sierakowice - Sylwia Koszałka, Janina Subkowska
SP Skrzeszewo - Bożena Kamińska, Alina Radomska-Bornowska,
      Agata Treder, Katarzyna Ropel, Helena Hinz, Barbara Miszk
Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie - Marlena Kożyczkowska,
      Barbara Kosowska
SP Somonino - Anetta Rozwadowska, Elżbieta Gostomska-Cyrzan
Gimnazjum Somonino - Janina Stencel
SP Stężyca - Marzena Olszewska
ZS Staniszewo - Lidia Plichta
SP Szarłata - Marzena Potrykus, Marlena Rogala Lewicka
ZKiW w Szymbarku - Agnieszka Zaworska
ZSP Somonino - Hanna Penkowska
SP Tuchom - Alicja Haase, Łucja Potrykus
SP Węsiory - Klaudia Jereczek, Marzena Olszewska
SP Załakowo - Sylwia Koszałka
GP Nr 2 Żukowo - Irena Biczkowska
Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie - Monika Szubstarska,
      Anna Poray-Różańska, Sabina Kitowska


Komisja konkursowa w składzie:
1. Danuta Kosowska, 2. Urszula Wilkowska-Hein, 3. Gabriela Litke
4. Emilia Radomska, 5. Monika Halman
po dokładnym zapoznaniu się z przedstawionymi do konkursu pracami postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii klas "O"
Ze względu na wyrównany poziom zaangażowania małych artystów,
wszystkie prace - zarówno stroiki jak i palmy - oceniono jako równorzędne.
Wszystkie prace były wykonywane zbiorowo, zgodnie z opracowanym
regulaminem konkursu. Należały do nich prace uczniów szkół podstawowych
następujących miejscowości: Kożyczkowo, Łyśniewo, Tuchom, Somonino,
Lisie Jamy, Skrzeszewo, Brodnica Górna, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wycho-
wawczy w Dzierżążnie, Centrum Kultury w Kartuzach, Przedszkole "Chatka
Puchatka" w Somoninie, Przedszkole "Krasnoludek" w Żukowie, Przedszkole
w Szymbarku.


Kategoria klas I - II
(prace zbiorowe - zgodnie z opracowanym regulaminem kunkursu)
STROIKI
      I miejsce - SP Sierakowice
      II miejsce - SP Brodnica Górna
      III miejsce - SP Skrzeszewo
Wyróżnienia:
      SP Łyśniewo, SP Kiełpino, SP Tuchom, SP Węsiory, SP Szarłata, SP Borcz,
      SP Nr 1 Kartuzy, SOSW Dzierżążno
PALMY
      I miejsce - SP Kolonia
      II miejsce - SP Kożyczkowo
      III miejsce - SP Borcz
Wyróżnienia:
      SP Skrzeszewo, SP Brodnica Górna, SP Tuchom, SP Borzestowo,
      SP Szarłata

Kategoria klas III - IV
STROIKI
      I miejsce - Alina Czaja (SP Prokowo)
      II miejsce - Kamila Block (SP Skrzeszewo)
      III miejsce - Paulina Młyńska (SP Sierakowice)
PALMY
      I miejsce - Magdalena Sikora (SP Kolonia)
      II miejsce - Weronika Plichta (SP Kożyczkowo)
      III miejsce - Balbina Makurat (SP Borek Kamienny)

Kategoria klas V - VI
STROIKI
      I miejsce - Anita Kąkol (SP Brodnica Górna)
      II miejsce - Agata Wieczorek (SP Somonino)
      III miejsce - Magdalena Sierzputowska (SP Borek Kamienny)
Wyróżnienia:
      - Michał Kamiński (SP Skrzeszewo)
      - Kamil Szwaba (SP Kożyczkowo)
      - Marta Stolc (CK Kartuzy)
      - Laura Plichta (SP Staniszewo)
      - Anna Hirsz (ZKiW Szymbark)
      - Klaudia Sela (ZKiW Dzierżążno)
PALMY
      I miejsce - Natalia Leyk (SP Staniszewo)
      II miejsce - Adrianna Szynszecka (SP Somonino)
      III miejsce - Martyna Gołąbek (SP Kożyczkowo)

GIMNAZJA
STROIKI
      I miejsce - Marek Lange (GP Staniszewo) i Natalia Skrzypkowska
      (ZKiW Szymbark)
      II miejsce - Krystyna Kamer (CK Kartuzy) i Anna Górlikowska (GP Somonino)
      III miejsce - Agnieszka Funk (GP Kiełpino)
Wyróżnienie:
      - Magdalena Rusiniak (GP Chmielno)
      - Krystyna Kneba (SOSW Dzierżążno)
PALMY
      I miejsce - Wioleta Bobkowska (GP Staniszewo)
      II miejsce - Monika Graczyk (GP Chmielno)
      III miejsce - Magdalena Klasa (GP Mściszewice) i Justyna Kamińska
      (GP Nr 2 Żukowo)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
STROIKI
      I miejsce - Krzysztof Miler (SOSW Dzierżążno)
      II miejsce - Angelika Goldman (ZSP Somonino)
      III miejsce - Ewelina Dombrowska (ZST Kartuzy)
PALMY
      I miejsce - Kamila Wrońska (ZSP Somonino)

Organizator VI Powiatowego Konkursu Ozdób Wielkanocnych 2007,
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom i opiekunom za zachęcenie uczniów do wspólnej zabawy.

_____________________________________________________________





































































































































zobacz konkurs w 2006 r.


REGULAMIN KONKURSU OZDÓB WIELKANOCNYCH

1. Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych odbywa się co roku i ma zasięg powiatowy.

2. Honorowy patronat obejmuje Starosta Powiatu Kartuskiego i Wójt Gminy Somonino.

3. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież powiatu kartuskiego - przedszkolaki oraz uczniowie
      szkół podstawowych i gimnazjów.

4. Prace konkursowe podzielone będą według następujących kategorii tematycznych:
      - palmy wielkanocne
      - stroik na stół wielkanocny

5. Prace przedstawione do konkursu zostaną oceniane według sześciu kategorii wiekowych:
      a/ przedszkola - wyłącznie prace zbiorowe
      b/ klasy "0" - wyłącznie prace zbiorowe
      c/ klasy I-II - wyłącznie prace indywidualne
      d/ klasy III-IV - wyłącznie prace indywidualne
      e/ klasy V-VI - wyłącznie prace indywidualne
      f/ klasy gimnazjalne - wyłącznie prace indywidualne

6. Ilość prac złożonych do konkursu:
      - Przedszkola - tylko jedna praca zbiorowa: stroik lub/i palma
      - Klasy "0" - tylko jedna praca zbiorowa: stroik lub/i palma
      - szkoły podstawowe - tylko jedna praca indywidualna w danej kategorii wiekowej: stroik lub/i palma
      - szkoły gimnazjalne - tylko jedna praca indywidualna: stroik lub/i palma

7. Prace przedstawione do konkursu winny być wyłonione drogą konkursu wewnątrzszkolnego.

8. Mile widziane będą prace, w których widoczne będą akcenty kaszubskie.

9. Zdobywcy I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy zostaną obdarowani słodyczami
      lub innymi upominkami rzeczowymi.

10. Komisję oceniającą powołuje organizator.

11. Każda placówka przedstawi listę uczniów (w przypadku prac zbiorowych - ilość uczniów wykonujących pracę
      konkursową), biorących udział w konkursie, a także uwzględni nazwiska nauczycieli, pod których kierunkiem
      wykonywane były prace uczniów przedstawione do konkursu.

12. Każda szkoła zostanie powiadomiona o organizowanym konkursie co najmniej 2 tygodnie przed terminem składania prac.

13. Każda szkoła, której uczniowie uczestniczą w konkursie otrzyma komunikat z jego przebiegu w dniu rozdania nagród,
      a placówki nieobecne w czasie rozdania, w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia wyników.

14. W przypadkach uzasadnionych organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian.

UWAGA!
Za pracę zbiorową uważa się pracę wykonaną przez nie mniej niż 10 osób.
Prace można odbierać bezpośrednio po rozstrzygnięciu konkursu, w dniu 18.04.2011 r., ale nie później niż
do 29.04.2011 r.
Po tym terminie pozostawione prace zostaną rozdane zainteresowanym bądź zniszczone.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany sposobu uhonorowania uczestników konkursu w zależności
od sytuacji finansowej i innych okoliczności
(dot. pkt 9).

© GOK Somonino. All rights reserved.