Powrót do strony gównej


  "STUDNIA TALENTÓW"

Konkurs na najładniejszą piosenkę lub wiersz o Kaszubach, życiu, tradycjach,
zanikających zawodach, walorach przyrodniczych - własnego autorstwa.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych
i gimnazjalnych
z terenu gminy Somonino.
Konkurs odbywa się podczas ferii zimowych,
aby dzieci uczestniczące
w organizowanych w sali GOK zajęciach feryjnych
również mogły w tym wydarzeniu uczestniczyć.

Organizator:
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA SOMONINO,
GMINNY OŚRODEK KULTURY SOMONINO


"STUDNIA TALENTÓW" - Finał Konkursu

Somonino - 31.03.2017 r.

>>> Komunikat konkursu

>>> Regulamin konkursu


Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Ośrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Sala widowiskowa GOK Somonino
wirtulany spacer po GOK Somonino
-------------------------------------------------------

"STUDNIA TALENTÓW" - Finał Konkursu

>>> Regulamin konkursu

KOMUNIKAT z przebiegu V Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
z dnia 1 kwietnia 2016 r.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności.
Składały się na nie śpiew, gra na instrumentach muzycznych i skecz.

Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gminy Somonino - SP Borcz,
ZS Somonino, ZS Goręczyno, z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I - II,
klasy III - IV, klasy V - VI szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne.

Finał konkursu odbył się dnia 1 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Jury w składzie:
      - Aleksandra Maciborska-Pytka
      - Sławomir Matkowski
przyznała następujące miejsca:

Klasy I - II szkół podstawowych
      I miejsce - Nikola Burda (SP Borcz)
            - Lena Domaradzka (SP Borcz)
            - Faustyna Dymek (SP Borcz)
            - Nina Wunsz-Baran (SP Borcz)
            - Olga Lubecka (SP Borcz)
            - Maja Marszewska (SP Borcz)
            - Denis Dymek (SP Borcz)
            - Zuzanna Neubauer (SP Borcz)
            - Aleksandra Szczygieł (SP Borcz)
      II miejsce - Maciej Rodziewicz (SP Egiertowo)

Klasy III - IV szkół podstawowych
      I miejsce - Helena Neubauer (SP Goręczyno)
      II miejsce - Sara Walaszkowska (SP Egiertowo)
      III miejsce - Luiza Litwic (SP Somonino)

Klasy V - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Klaudia Modrzejewska (SP Egiertowo)
      I miejsce - Olga Reglińska (SP Somonino)
      II miejsce - Sara Wiśniewska (SP Goręczyno)
      III miejsce - Julia Gruchała (SP Goręczyno)
            - Agata Cyperska (SP Goręczyno)
            - Aleksandra Nikiel (SP Goręczyno)
            - Kornelia Grzędzicka (SP Goręczyno)

Szkoły gimnazjalne
      I miejsce - Natalia Patoka (GP Somonino)
            - Kornelia Patoka (GP Somonino)
      III miejsce - Paulina Hirsz (GP Goręczyno)
            - Agata Kosater (GP Goręczyno)
            - Izabela Drywa (GP Goręczyno)

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.




---------------------------------------------------------------------


KOMUNIKAT z przebiegu IV Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
z dnia 23 lutego 2015 r.

Do konkursu zgłoszono 17 prezentacji, wśród których znajdowali się wykonawcy indywidualni - 9 osób i wykonawcy zespołowi - 8 grup. Składały się na nie piosenki, wiersze, gra na instrumentach muzycznych, układy taneczne, przedstawienia teatralne i skecze.
Do konkursu przystąpili uczniowie przedszkoli i szkół gminy Somonino - SP Borcz, ZS Somonino, ZS Goręczyno, z podziałem na kategorie wiekowe: klasy - "0", klasy I - II, klasy III - IV, klasy V - VI szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne.
W prezentacjach udział wzięło 41 uczniów.
Finał konkursu odbył się dnia 23 lutego 2015 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Jury w składzie:
      Przewodnicząca: Irena Kulwikowska
      Członkowie: Edyta Gawin i Sławomir Matkowski
oceniło uczestników konkursu w następujący sposób:

Nagrodę specjalną otrzymała:
- Weronika Partyka (gra na gitarze - własna kompozycja)
                  - ZS Somonino / Gimnazjum
Wyróżnienia otrzymali:
- Faustyna Dymek, Lena Domaradzka, Maja Marszewska, Nina Wunsz,
      Olga Lubecka, Nikola Burda, Ewelina Dymek
      (przedstawienie teatralne) - SP Borcz / kl. I - II
- Olga Reglińska (gra na pianinie) - ZS Somonino / kl. III - IV
- Sara Wiśniewska (śpiew)- ZS Goręczyno / kl. V - VI
- Emilia Markowska, Paulina Hirsz, Zuzanna Kroenka,
      Agata Kosater, Agata Depka-Prądzyńska
      (śpiew z własnym akompaniamentem) - ZS Goręczyno / Gimnazjum
- Jakub Depka-Prądzyński, Mateusz Drywa (śpiew z własnym
                  akompaniamentem) - ZS Goręczyno / Gimnazjum

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i pamiątkowe kubki, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali upominki, kubki oraz pamiątkowe dyplomy.





>>> regulamin

-----------------------------------------------


KOMUNIKAT z przebiegu III Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
z dnia 14 lutego 2014 r.

                                >>> regulamin

Do konkursu zgłoszono 19 prezentacji, wśród których znajdują się wykonawcy
indywidualni - 10 osób i wykonawcy zespołowi - 7 grup. Składały się na
nie piosenki, wiersze, gra na instrumentach muzycznych, układy taneczne,
przedstawienia teatralne i skecze. Do konkursu przystąpili szkół gminy
Somonino z podziałem na kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI szkół
podstawowych oraz klasy gimnazjalne. Finał konkursu nastąpił dnia 14 lutego
2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Komisja w składzie:
      Przewodnicząca - Edyta Gawin
      Członkowie: Sławomir Matkowski, Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Klasy I-III szkoły podstawowe
      I miejsce - Olga Reglińska (SP Somonino)
      II miejsce - Marianna Depka-Prądzyńska
      III miejsce - Zespół "Krasnoludki" (SP Borcz)
                          - Faustyna Dymek
                          - Nina Wunsz-Baran
                          - Olga Lubecka
                          - Dominika Szymichowska
                          - Ewelina Dymek
                          - Emilia Gruchała-Węsierska
                          - Amelia Byczkowska
Wyróżnienie
      - Luiza Litwic (SP Somonino)
      - Oliwia Sławińska i Amelia Recław (SP Goręczyno)

Opiekunami w powyższej kategorii wiekowej były panie:
Marta Szadłowska (SZ Somonino), Maria Lis (ZS Goręczyno)
i Magdalena Elgert (SP Borcz)
------------------------
Klasy IV-VI szkoły podstawowe
      I miejsce - Zespół SP Borcz
                          - Nikola Korda
                          - Ewa Draws
                          - Karolina Gruchała-Węsierska
                          - Katarzyna Pettke
      II miejsce - Jakub Socha (SP Egiertowo)
      III miejsce - Julia Peta (Sob Somonino)
                  - Zespół SP Borcz
                          - Mikołaj Wunsz
                          - Marcelina Kurowska
                          - Julia Borkowska
                          - Katarzyna Buszman
                          - Patrycja Korda
                          - Wiktoria Heldt
Wyróżnienie
     - Sara Wiśniewska (SP Goręczyno)
     - Oliwia Czaja (SP Goręczyno)
     - Zespół "BLACK & WHITE" (SP Somonino)
                  - Emilia Gawin
                  - Klaudia Huryn
                  - Beata Brylowska
     - Małgorzata Byczkowska i Magdalena Wołodźko (SP Egiertowo)

Opiekunami w powyższej kategorii wiekowej były panie:
Barbara Patoka (ZS Goręczyno), Marta Szadłowska (SZ Somonino),
Katarzyna Patoka (SP Egiertowo) i Dorota Formela (SP Borcz)
----------------------
Szkoły gimnazjalne
     I miejsce - Aleksandra Ryngwelska i Kornelia Patoka (GP Somonino)
     II miejsce - Barbara Machalińska (GP Somonino)
                    - Agata Kosater
     III miejsce - Jakub Depka-Prądzyński

Opiekunami w powyższej kategorii wiekowej były panie:
Małgorzata Hinca (ZS Goręczyno), Marta Szadłowska (SZ Somonino).

-----------------------------------------------


II "Studnia Talentów" - Finał Konkursu
Somonino, 22.02.2013

>>> regulamin

-----------------------------------------------


Komunikat z przebiegu I Konkursu "STUDNIA TALENTÓW"
      - 8 lutego 2012 r. - Somonino
                                                         >>> regulamin

Do konkursu zgłoszono cztery utwory (wiersze), których autorami byli uczniowie klas pierwszych z Gimnazjum
Publicznego w Somoninie. Ogłoszenie wyników konkursu pn. "Studnia Talentów" nastąpiło dnia 8 lutego 2012 r.
w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie.

Komisja w składzie: Danuta Kosowska, Urszula Wilkowska Hein
i Emilia Radomska przyznała następujące miejsca:

     I miejsce - Helena Zaworska - wiersz pt. "W Somóninie"
     II miejsce -
Agnieszka Zaborowska - wiersz pt. "Kaszëbë"
     oraz
Jagoda Walkusz - utwór "Kaszubi z Polski"
Wyróżnienie -
Kacper Plichta - wiersz pt. "W Polsce na Pomorzu"

Opiekunem młodych twórców była p. Jadwiga Hewelt.

© GOK Somonino. All rights reserved.