Powrót do strony głównej


Powiatowe Biegi Uliczne "Brzegami Raduni" - Somonino - Sarni Dwór

Impreza o zasięgu regionalnym, w której udział biorą uczniowie z ponad 40 szkół województwa pomorskiego - szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Coraz częściej uczestniczą w niej również oldboje i seniorzy.
Przeciętnie w biegach uczestniczy od 500 do 700 zawodników, którzy biegną po wyznaczonej trasie długości 660 m przy Leśniczówce Sarni Dwór. Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt. W czasie zawodów otrzymują poczęstunek. Oceniani są zgodnie z opracowanym regulaminem. Zwycięzcy zawodów otrzymują pamiątkowe puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Jednocześnie prowadzona jest klasyfikacja drużynowa. Zwycięskie szkoły otrzymują puchary i dyplomy. Nad całością czuwają sędziowie z licencją. Trasę zabezpieczają wolontariusze Stowarzyszenia oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

XXI Regionalne Biegi Uliczne "Brzegami Raduni"
Sarni Dwór, 23.09.2016 r.

Komunikat z przebiegu XXI Powiatowych Biegów "Brzegami Raduni"

               >>> komunikat

     >>> regulamin i karta zgłoszenia

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino

-------------------------------------------------

XX Jubileuszowe Biegi "BRZEGAMI Raduni",

25 września 2015 r. odbyły się w Somoninie, przy leśniczówce Sarni Dwór, XX Jubileuszowe Biegi "Brzegami Raduni". W imprezie wzięło udział 351 zawodników z 33 placówek oświatowych . Przez 20 lat w biegach wzięło udział 9732 zawodników. Jednym z pierwszych współorganizatorów był Brunon Dompke oraz nieżyjący już, śp. Franciszek Ilisiński.
Sędzią zawodów przez 20 lat jest Pan Stanisław Pawełczak. Pierwsze zawody odbyły się na ulicach Osiedla Nad Radunią w Somoninie, a potem zostały przeniesione na tereny przy leśniczówce Sarni Dwór. Od początku głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.

Komunikat z przebiegu XX Powiatowych Biegów
     "Brzegami Raduni"

     
>>> komunikat

     >>> regulamin i program


XIX POWIATOWE BIEGI "BRZEGAMI RADUNI"

26 września 2014 r.

Komunikat z przebiegu XIX Powiatowych Biegów
     "Brzegami Raduni" - 16 września 2014 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

     >>> regulamin

---------------------------------------------------------------------------------


Komunikat z przebiegu XVIII Regionalnych Biegów
     "Brzegami Raduni" - 4 października 2013 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

>>> regulamin do pobrania

---------------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu XVII Regionalnych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 28 września 2012 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

>>> regulamin zawodów

_________________________________________________


_________________________________________________


Komunikat z przebiegu XV Regionalnych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 24 września 2010 r. - Sarni Dwór
                                                                 >>> więcej

_________________________________________________

Komunikat z przebiegu XIV Regionalnych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 25 września 2009 r. - Sarni Dwór

>>> zobacz REGULAMIN 2009

I. Informacje ogólne
1. Data imprezy - 25 września 2005 r.
2. Miejsce imprezy - Sarni Dwór - Gmina Somonino
3. Charakter imprezy - impreza o charakterze masowym, open
     (dostępna dla wszystkich chętnych)
4. Kategorie wiekowe - 6 kategorii (klasy I-II, III-IV, V-VI,
     szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz seniorzy i oldboye)
5. Liczba zgłoszonych biegaczy - 451 zawodników, w tym: szkoły podstawowe
     - 265, gimnazja - 94, szkoły ponadgimnazjalne - 79, dorośli - 13.
6. Ilość szkół uczestniczących w biegach:
     - ogółem - 32 szkoły
     w tym:
          - szkół podstawowych - 17;
          - szkół gimnazjalnych - 7;
          - szkół ponadgimnazjalnych - 8.
7. Organizator
     - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
     - Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku
     - Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku
     - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
8. Dyrektor biegów - Marian Kowalewski, Dyrektor GOK - Somonino
9. Sędzia Główny - Stanisław Pawełczak
10. Sędziowie Pomocniczy
     - nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
11. Obsługa:
     - prowadzenie - Marian Kowalewski
     - medyczna - Ośrodek Zdrowia w Somoninie
     - porządkowa/pomocnicza - uczniowie ZSP-Somonino
     - sekretariat - pracownicy GOK-Somonino

Przed rozpoczęciem zawodów sędzia główny zapoznał wszystkich zawodników z trasą biegów.


II. Punktacja indywidualna

Klasy I-II - dziewczęta
     I - Izabela Kwidzińśka (SP-Chmielno)
     II - Aleksandra Brylowska (SP-Somonino)
     III - Dominika Grzenkowicz (SP Nr 5-Kartuzy)
Klasy I-II - chłopcy
     I - Damian Brylowski (ZS-Goręczyno)
     II - Dawid Okrój (SP-Miszewo)
     III - Adrian Konkel (ZS-Goręczyno), Maciej Papina (SP Nr 5-Kartuzy)

Klasy III-IV - dziewczęta
     I - Aleksandra Ryngwelska (SP-Borcz)
     II - Weronika Kostka (SP Nr 5-Kartuzy)
     III - Martyna Hirsz (SP Nr 5-Kartuzy)
Klasy III-IV - chłopcy
     I - Artur Adamczyk (SP-Kożyczkowo)
     II - Karol Kierznikiewicz (SP-Borcz)
     III - Marek Klawiter (ZS-Kiełpino), Patryk Groth (SP-Glincz)

Klasy V-VI - dziewczęta
     I - Aleksandra Makurat (SP Nr 5-Kartuzy)
     II - Martyna Steinka (SP-Miechucino)
     III - Klaudia Stencel (SP-Miechucino)
Klasy V-VI - chłopcy
     I - Patryk Gojtowski (SP-Miechucino)
     II - Maciej Borkowski (SP-Borcz)
     III - Bartłomiej Turbiarz (SP-Kożyczkowo)

Gimnazjum - dziewczęta
     I - Monika Czapiewska (PG-Skorzewo)
     II - Monika Labuda (PG-Skorzewo)
     III - Weronika Zwara (PG-Skorzewo)
Gimnazjum - chłopcy
     I - Lemańczyk Jacek (Gimnazjum Nr 1-Kartuzy)
     II - Jakub Cyrzan (Gimnazjum Nr 1-Kartuzy)
     III - Krystian Konkol (Gimnazjum Nr 1-Kartuzy)

Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
     I - Anna Skawińska (XI ZSSO-Gdańsk)
     II - Paulina Kliniewska (PZS Nr 2-Kościerzyna)
     III - Michalina Kropidłowska (ZSP-Sierakowice)
Szkoła ponadgimnazjalna - chłopcy
     I - Łukasz Zawadzki (XI ZSSO-Gdańsk)
     II - Daniel Pek (PZS Nr 2-Kościerzyna)
     III - Adam Kryszewski (ZST-Kartuzy)

Seniorzy i oldboye - kobiety
     I - Sylwia Kreft - Kiełpino
     II - Karolina Brylowska - Kartuzy
Seniorzy i oldboye - mężczyźni
     I - Leszek Blewski - Kościerzyna
     II - Piotr Łudzik - Kościerzyna
     III - Mateusz Kąkol - Kościerzyna


III. Punktacja drużynowa

Szkoły podstawowe
     I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach (102 pkt.)
     II miejsce - Zespół Szkół w Goręczynie (74 pkt.)
     III miejsce - Szkoła Podstawowa w Borczu (67 pkt.)

Gimnazja
     I miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach (82 pkt.)
     II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Skorzewie (40 pkt.)
     III miejsce - Zespół Szkół w Goręczynie (20 pkt.)

Szkoły ponadgimnazjalne
     I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach (45 pkt.)
     II miejsce - Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Kościerzynie (44 pkt.)
     III miejsce - XI Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących
                         w Gdańsku (32 pkt.)


IV. Nagrody
- Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.
- Za miejsca II-III - dyplomy i nagrody.
- Za miejsca IV-VI - dyplomy

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli:
- Przewodniczący Rady Gminy Somonino, Andrzej Regliński
- Wójt Gminy Somonino, Mieczysław Flisikowski
- Wicewójt Gminy Somonino, Jerzy Gliwa
- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, Marian Kowalewski
- Sędzia Główny, Stanisław Pawełczak

Nagrody ufundowali:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku i Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.





Komunikat z przebiegu XIII Powiatowych Biegów "Brzegami Raduni"
     - 25 września 2008 r. - Sarni Dwór

I. Informacje ogólne

1. Data imprezy - 25 września 2008 r.
2. Miejsce imprezy - Sarni Dwór
3. Charakter imprezy - impreza o charakterze masowym, open
     (dostępna dla wszystkich chętnych)
4. Kategorie wiekowe - 6 kategorii (klasy I-II, III-IV, V-VI, szkoły
     gimnazjalne, szkoły
ponadgimnazjalne i kategoria najstarsza - dorośli)
5. Liczba startujących - 415 uczestników
6. Ilość szkół uczestniczących w biegach:
     - ogółem - 30 szkół
     w tym:
          - szkół podstawowych - 16
          - szkół gimnazjalnych - 8
          - szkół ponadgimnazjalnych - 6
7. Organizator - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
     - Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku
     - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
8. Dyrektor biegów - Marian Kowalewski, Dyrektor GOK Somonino

9. Sędzia Główny - Stanisław Pawełczak
10. Sędziowie Pomocniczy - nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
     w Somoninie
i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
11. Obsługa:
     - prowadzenie - Franciszek Ilisiński
     - medyczna - Ośrodek Zdrowia w Somoninie
     - porządkowa/pomocnicza - uczniowie ZSP Somonino
     - sekretariat - pracownicy GOK Somonino

Przed rozpoczęciem zawodów sędzia główny zapoznał wszystkich zawodników
z regulaminem i trasą biegów.


II. Punktacja indywidualna

Klasy I-II - dziewczęta
     I - Kluge Marta /SP Goręczyno/
     II - Naczk Paulina /SP Tuchlino/
     III - Bieszka Wiktoria /SP Borcz/

Klasy I-II - chłopcy
     I - Bronk Marek /SP Tuchlino/
     II - Wydrowski Kacper /SP Goręczyno/
     III - Pirch Paweł /SP Goręczyno/
______________________

Klasy III-IV - dziewczęta
     I - Rejniak Klaudia /SP Somonino/
     II - Hennig Agata /SP Kożyczkowo/
     III - Bulczak Natalia /SP Tuchlino/

Klasy III-IV - chłopcy
     I - Naubauer Michał /SP Borcz/
     II - Adamczyk Artur /SP Kożyczkowo/
     III - Borkowski Maciej /SP Borcz/
______________________

Klasy V-VI - dziewczęta
     I - Bober Klaudia /SP Skorzewo/
     II - Świeczkowska Katarzyna /SP Skorzewo/
     III - Grota Justyna /SP Borcz/

Klasy V-VI - chłopcy
     I - Czaja Maciej /SP Nr 5 Kartuzy/
     II - Zblewski Jakub /SP Miechucino/
     III - Hinca Maciej /SP Reskowo/
______________________

Gimnazjum - dziewczęta
     I - Daszkowska Daria /GP Skorzewo/
     II - Gorlikowska Aleksandra /GP Goręczyno/
     III - Reclaf Martyna /SP Tuchlino/

Gimnazjum - chłopcy
     I - Gawroń Tomasz /GP Somonino/
     II - Kryszewski Adam /G Nr 1 Kartuzy/
     III - Hinca Bartłomiej /GP Miechucino/
______________________

Szkoła ponadgimnazjalna - dziewczęta
     I - Formela Joanna /I LO Kartuzy/
     II - Kliniewska Paulina /PZS Nr 2 Kościerzyna/
     III - Rompa Joanna /ZSZiO Kartuzy/

Szkoła ponadgimnazjalna - chłopcy
     I - Cyman Mateusz /XI LO Gdańsk/
     II - Wendt Mateusz /PZS Nr 2 Kościerzyna/
     III - Stenzel Paweł /ZST Kartuzy/
______________________

Seniorzy - kobiety
     I - Formela Joanna /Leszno/
     II - Okrój Leokadia /Kamela/
     III - Wejer Tatiana /Sierakowice/

Seniorzy - mężczyźni
W tej kategorii do zawodów zgłosił się jeden mężczyzna - Leszek Zblewski
z Koscierzyny.




III. Punktacja drużynowa

Szkoły podstawowe
     I miejsce - SP Tuchlino /92 pkt./
     II miejsce - SP Goręczyno /82 pkt./
     III miejsce - SP Borcz /73 pkt./

Gimnazja publiczne
     I miejsce - GP Miechucino /39 pkt./
     II miejsce - G Nr 1 Kartuzy /37 pkt./
     III miejsce - GP Somonino /32 pkt./

Szkoły ponadgimnazjalne
     I miejsce - PZS Nr 2 Kościerzyna
          /51 pkt./
     II miejsce - I LO Kartuzy /42 pkt./
     III miejsce - ZSZiO Kartuzy /26 pkt./


IV. Nagrody

- Zdobywcy I miejsc w poszczególnych
     kategoriach wiekowych otrzymali
     puchary (względnie statuetki),
     dyplomy i nagrody rzeczowe,
- za miejsca II - III - dyplomy, nagrody
     rzeczowe,
- za miejsca IV - VI - dyplomy,
- zwycięskie szkoły (drużyny)
     otrzymały puchary oraz pamiątkowe
     dyplomy (od I do III miejsca).

Nagrody ufundowali:
Wójt Gminy Somonino,
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Starostwo Powiatowe w Kartuzach
i Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku.

data
liczba
zawodników
liczba reprezentacji
szkół
I Biegi - 4.10.1996
700
17 szkół podstawowych, 4 szkoły ponadpodstawowe
II Biegi - 21.10.1997
630
19 szkół podstawowych i ponadpodstawowych rejonu kartuskiego + szkoła z Gdańska i Wejherowa
III Biegi - 23.10.1998
510
14 szkół podstawowych, 5 szkół ponadpodstawowych
IV Biegi - 8.10.1999
450
18 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 7 szkół średnich
V Biegi
6.10.2000
550
16 szkół podstawowych, 7 gimnazjów,
6 szkół ponadpodstawowych
VI Biegi
5.10.2001
400
13 szkół podstawowych, 5 gimnazjów,
8 szkół ponadpodstawowych
VII Biegi
4.10.2002
412
12 szkół podstawowych, 8 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
VIII Biegi
3.10.2003
546
22 szkoły podstawowe, 10 gimnazjów,
5 szkół ponadgimnazjalnych
IX Biegi
1.10.2004
530
23 szkoły podstawowe, 9 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
X Biegi
30.09.2005
472
13 szkół podstawowych, 8 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XI Biegi
29.09.2006
570
18 szkół podstawowych, 7 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XII Biegi
28.09.2007
450
12 szkół podstawowych, 5 gimnazjów,
3 szkoły ponadgimnazjalne
XIII Biegi
25.09.2008
415
16 szkół podstawowych, 8 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XIV Biegi
25.09.2009
451
17 szkół podstawowych, 7 gimnazjów,
8 szkół ponadgimnazjalnych
XV Biegi
24.09.2010
482
24 szkoły podstawowe, 10 gimnazjów,
8 szkół ponadgimnazjalnych
XVI Biegi
9.2011
518
23 szkoły podstawowe, 11 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XVII Biegi
28.09.2012
441
23 szkoły podstawowe, 13 gimnazjów,
6 szkół ponadgimnazjalnych
XVIII Biegi
4.10.2013
467
19 szkół podstawowych,
12 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych
XIX Biegi
26.09.2014
388
17 szkół podstawowych,
8 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych
XX Biegi
25.09.2015
351
17 szkół podstawowych,
10 gimnazjów, 6 szkół ponadgimnazjalnych

© GOK Somonino. All rights reserved.