Powrót do strony głównej


  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach
  – Somonino

Mistrzostwa w szachach odbywają się W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie. Celem tej imprezy jest popularyzacja gry w szachy, wyłonienie mistrza powiatu kartuskiego a przede wszystkim rozwijanie umiejętności i zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Pojedynki rozgrywają się systemem szwajcarskim - dziewięć rund. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują nagrody rzeczowe i puchary.

I TURNIEJ
25.05.2002
46 zawodników
Somonino
II TURNIEJ
6.06.2003
51 zawodników
Somonino
III TURNIEJ
9.09.2004
46 zawodników
Somonino
IV TURNIEJ
11.10.2005
57 zawodników
Somonino
IX TURNIEJ
30.10.2010
42 zawodników
Somonino
X TURNIEJ
29.10.2011
37 zawodników
Somonino
XI TURNIEJ
27.10.2012
52 zawodników
Somonino
XII TURNIEJ
26.10.2013
61 zawodników
Somonino
XIII TURNIEJ
11.10.2014
28 zawodników
Somonino
XIV TURNIEJ
10.10.2015
21 zawodników
Somonino
XV TURNIEJ
8.10.2016
47 zawodników
Somonino
_____________________________________
Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino

Komunikat z przebiegu XV Otwartych Mistrzostw Powiatu
    
  Kartuskiego w Szachach - 8.10.2016 - Somonino

     >>> komunikat
     
>>> regulamin

_________________________________________________________


Komunikat z przebiegu XIV Otwartych Mistrzostw Powiatu
    
  Kartuskiego w Szachach - 10.10.2015 - Somonino

     >>> regulamin

W dniu 10 października 2015 r. odbyły się XIV Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz. W turnieju udział wzięło 21 szachistów (młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów). Zawody maja na celu popularyzację sportu szachowego, integrację dzieci i dorosłych oraz zachęcenie do innej formy spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

Młodziki (chłopcy)
      I miejsce - Szymon Malinowski (Gdynia)
      II miejsce - Juliusz Małecki (Gdynia)
      III miejsce - Piotr Bekier (Żukowo)
      IV miejsce - Dominik Homza (Gdynia)
      V miejsce - Seweryn Kamiński (Żukowo)
      VI miejsce - Maciej Bieszka (Kartuzy)

Juniorzy młodsi (dziewczęta)
      I miejsce - Natalia Socha
      II miejsce - Marta Bekier (Żukowo)
      III miejsce - Wiktoria Zwolan (Żukowo)

Juniorzy młodsi (chłopcy)
      I miejsce - Michal Szlas (Gdańsk)
      II miejsce - Mateusz Jarzembiński (Lipusz)
      III miejsce - Michał Jarzembiński (Lipusz)
      IV miejsce - Kamil Kuczyński (Stara Kiszewa)
      V miejsce - Wiktor Turzyński (Stara Kiszewa)

Juniorzy (dziewczęta)
      I miejsce - Aleksandra Szlas (Gdańsk)

Juniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Dawid Zieliński (Kartuzy)
      II miejsce - Karol Engler (Stara Kiszewa)
      III miejsce - Łukasz Czapiewski (Stara Kiszewa)

Seniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Andrzej Gołąb (Bytów)
      II miejsce - Kamil Sobiech (Stara Kiszewa)

Klasyfikacja generalna: Michał Szlas z Gdańska
Najmłodszy uczestnik Turnieju: Przemysław Bieszka z Kartuz (2009 r.)

Sędzią głównym turnieju był Jędrzej Długosz.
Nagrody wręczali: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, Marian Kowalewski oraz Sędzia Główny.



_________________________________________________________


Komunikat z przebiegu XIII Otwartych Mistrzostw Powiatu
      Kartuskiego w Szachach

     >>> regulamin

W dniu 11 października 2014 r. odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz. W turnieju udział wzięło 28 szachistów (młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów).
Zawody mają na celu popularyzację sportu szachowego, integrację dzieci i dorosłych oraz zachęcenie do innej formy spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

Młodziki (dziewczęta)
      I miejsce - Połom Justyna - Gdynia
      II miejsce - Kurpus Małgorzata - Żukowo

Młodziki (chłopcy)
      I miejsce - Dera Tymon - Kartuzy
      II miejsce - Bekier Piotr - Żukowo
      III miejsce - Lewicki Szymon - Pępowo
      IV miejsce - Laska Wiktor - Prokowo
      V miejsce - Szweda Szymon - Pępowo
      VI miejsce - Serkowski Maksymilian - Kartuzy
      VII miejsce - Gojtowski Igor - Kartuzy

Juniorzy młodsi (dziewczęta)
      I miejsce - Natalia Socha - Żukowo
      II miejsce - Eliza Jankowska - Somonino

Juniorzy młodsi (chłopcy)
      I miejsce - Tomaszewicz Jan - Pruszcz Gdański
      II miejsce - Patoka Mateusz - Kartuzy
      III miejsce - Janta-Lipiński Jakub - Chojnice
      IV miejsce - Szweda Jakub - Pepowo
      V miejsce - Ryczkowski Julian - Banino
      VI miejsce - Patoka Grzegorz - Kartuzy
      VII miejsce - Galant Jakub - Stara Kiszewa

Juniorzy (dziewczęta)
      I miejsce - Aleksandra Szlas - Gdańsk

Juniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Szlas Michał - Gdańsk
      II miejsce - Czapiewski Łukasz - Stara Kiszewa
      III miejsce - Czapiewski Marcin - Stara Kiszewa

Seniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Pelowski Zdzisław - Lipusz
      II miejsce - Zalewski Jarosław - Borowo
      III miejsce - Osiński Jarosław - Ostrzyce
      IV miejsce - Sobiech Kamil - Kartuzy
      V miejsce - Serkowski Paweł - Kartuzy

Najmłodszy uczestnik Turnieju: Szymon Szweda - lat 7 z Pępowa.
Sędzią głównym turnieju był Piotr Kwidziński.
Nagrody wręczali: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, Marian Kowalewski oraz Sędzia Główny, Piotr Kwidziński.



_________________________________________________________


Komunikat z przebiegu XII Otwartych Mistrzostw Powiatu
      Kartuskiego w Szachach

                                                                      >>> regulamin zawodów

W dniu 26 października 2013 r. odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz. W turnieju udział wzięło 61 szachistów (młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów).
Zawody maja na celu popularyzację sportu szachowego, integrację dzieci i dorosłych oraz zachęcenie do innej formy spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

Młodziki (dziewczęta)
      I miejsce - Zatyka Nina - Kartuzy
      II miejsce - Grabowska Sonia - Szemud

Młodziki (chłopcy)
      I miejsce - Dera Tymon - Kartuzy
      II miejsce - Turzyński Kacper - Pępowo
      III miejsce - Homza Dominik - Gdynia
      IV miejsce - Lewicki Szymon - Pępowo
      V miejsce - Słomiński Dawid - Pępowo
      VI miejsce - Trzuskolas Marcel - Pępowo

Juniorzy młodsi (dziewczęta)
      I miejsce - Jarocka Liwia - Gdynia
      II miejsce - Riegel Monika - Żukowo
      III miejsce - Riegiel Dominika - Żukowo
      IV miejsce - Gillmeister Weronika - Żukowo
      V miejsce - Socha Natalia - Żukowo

Juniorzy młodsi (chłopcy)
      I miejsce - Teclaf Paweł - Kartuzy
      II miejsce - Garbowski Jakub - Gdynia
      III miejsce - Szlas Michał - Gdańsk
      IV miejsce - Borowicz Maciej - Żukowo
      V miejsce - Ulatowski Michał - Kartuzy
      VI miejsce - Pryczkowski Julian - Banino

Juniorzy (dziewczęta)
      I miejsce - Szlas Aleksandra - Gdańsk

Juniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Sieniek Łukasz - Kartuzy
      II miejsce - Tyński Benjamin - Gdynia
      III miejsce - Szparaga Krzysztof - Kiełpino
      IV miejsce - Kąkol Bartosz - Kościerzyna
      V miejsce - Wiśniewski Rafał - Kościerzyna
      VI miejsce - Kąkol Michał - Kościerzyna

Seniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Kotłowski Tomasz - Kartuzy
      II miejsce - Klamann Marcin - Gdańsk
      III miejsce - Kot Jerzy - Wrocław
      IV miejsce - Tyda Krzysztof - Gdańsk
      V miejsce - Leś Czesław - Gdańsk
      VI miejsce - Czarnota Jarosław - Lipusz

Najmłodszy uczestnik Turnieju MIKŁASZEWICZ ADAM - lat 6 z Goręczyna
Sędzią głównym turnieju był Piotr Kwidziński.
Nagrody wręczali: Wicewójt Gminy Somonino, Jerzy Kowalewski,
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, Marian Kowalewski
oraz Sędzia Główny, Piotr Kwidziński.









_________________________________________________________



Komunikat z przebiegu XI Otwartych Mistrzostw Powiatu
      Kartuskiego w Szachach

                                                                      >>> regulamin

W dniu 27 października 2012 r. odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa
Powiatu Kartuskiego
w Szachach. Organizatorem był Gminny Ośrodek
Kultury w Somoninie oraz Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz.
W turnieju udział wzięło 52 szachistów (młodzików, juniorów młodszych, juniorów
i seniorów). Zawody maja na celu popularyzację sportu szachowego, integrację dzieci i dorosłych oraz zachęcenie do innej formy spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

Młodziki (dziewczęta)
      I miejsce - Zatyka Nina - Kartuzy
      II miejsce - Bekier Marta - Żukowo

Młodziki (chłopcy)
      I miejsce - Drywa Jakub - Kartuzy
      II miejsce - Bekier Piotr - Żukowo
      III miejsce - Szweda Jakub - Pępowo
      IV miejsce - Dera Tymon - Kartuzy
      V miejsce - Konkol Szymon - Kartuzy
      VI miejsce - Turzyński Kacper - Pępowo

Juniorzy młodsi (dziewczęta)
      I miejsce - Blok Agnieszka - Kartuzy
      II miejsce - Karczewska Julia - Kartuzy
      III miejsce - Pranczk Weronika - Żukowo
      IV miejsce - Riegel Monika - Żukowo

Juniorzy młodsi (chłopcy)
      I miejsce - Teclaf Paweł - Kartuzy
      II miejsce - Zieliński Dawid - Żukowo
      III miejsce - Kwidziński jakub - Kartuzy
      IV miejsce - Bielecki Jakub - Kartuzy
      V miejsce - Szymański Artur - Kartuzy
      VI miejsce - Sreberski Maksymilian - Żukowo

Juniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Szparaga Krzysztof - Kartuzy
      II miejsce - Stachewicz Artur - Klawkowo
      III miejsce - Kalinowski Jerzy - Kartuzy
      IV miejsce - Naczk Jakub - Stężyca
      V miejsce - Hinc Mateusz - Kartuzy

Seniorzy (kobiety)
      I miejsce - Turzyńska Grażyna - Klawkowo
      II miejsce - Serkowska Alicja - Kartuzy

Seniorzy (mężczyźni)
      I miejsce - Czapiewski Waldemar - Klawkowo
      II miejsce - Górski Leszek - Klawkowo
      III miejsce - Grajczak Adrian - Klawkowo
      IV miejsce - Pelowski Zdzisław - Lipusz
      V miejsce - Brylowski Marian - Gdynia
      VI miejsce - Kotłowski Tomasz - Kartuzy

Najmłodszy uczestnik Turnieju TOMASZ BEKIER lat 5 z Żukowa.
Sędzią głównym turnieju był Piotr Kwidziński.

_________________________________________________________


Komunikat z przebiegu X Otwartych Mistrzostw Powiatu
      Kartuskiego w Szachach

W dniu 29 października 2011 r. odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury
w Somoninie oraz Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz. W turnieju udział wzięło 37 szachistów (młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów).
Zawody mają na celu popularyzację sportu szachowego, integrację dzieci
i dorosłych oraz zachęcenie do innej formy spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

Młodziki (dziewczęta)
       I miejsce - Nikola Frankowska (GRZYBNO)
       II miejsce - Agnieszka Blok (KARTUZY)

Młodziki (chłopcy)
       I miejsce - Paweł Teclaf ( KARTUZY)
       II miejsce - Kamil Szmidtke (PĘPOWO)
       III miejsce - Jakub Drywa (KARTUZY)
       IV miejsce - Błażej Wałdowski (LINIA)
       V miejsce - Mateusz Kminikowski (MAŁKOWO)
       VI miejsce - Michał Ulatowski (KARTUZY)

Juniorzy młodsi (dziewczęta)
       I miejsce - Julia Karczewska (KARTUZY)
       II miejsce - Amelia Kossakowska (KARTUZY)

Juniorzy młodsi (chłopcy)
       I miejsce - Beniamin Tyński (GDYNIA)
       II miejsce - Aleksander Tyński (GDYNIA)
       III miejsce - Dawid Brzoskowski (ŻUKOWO)
       IV miejsce - Artur Szymański (KARTUZY0
       V miejsce - Marcin Borowicz (ŻUKOWO0
       VI miejsce - Jakub Kwidziński (KARTUZY)

Juniorzy (kobiety)
       I miejsce - Anna Kotłowska (KARTUZY)

Juniorzy (mężczyźni)
       I miejsce - Łukasz Sieniek (PRZEWÓZ)
       II miejsce - Szymon Sosnowski (KARTUZY)

Seniorzy (mężczyźni)
       I miejsce - Tomasz Kotłowski (KARTUZY)
       II miejsce - Krzysztof Tyda (GDAŃSK)
       III miejsce - Damian Bałachowski (WDA LIPUSZ)
       IV miejsce - Jarosław Wesołowski (KARTUZY)
       V miejsce - Janusz Bicki (MAŁKOWO)
       VI miejsce - Grzegorz Wałdowski (LINIA)

Najmłodsi uczestnicy IGNACY SKROK lat 5 z Kobysewa
oraz
TYMON DERA lat 6 z Kartuz.

Wynik ogólny
       I miejsce - Tomasz Kotłowski (ORMUZD Kartuzy)
       II miejsce - Paweł Teclaf (ORMUZD Kartuzy)
       III miejsce - Krzysztof Tyda (KONRADIA Gdańsk)

Mistrzem X Otwartych Mistrzostw Powiatu Kartuskiego w Szachach został Tomasz Kotłowski (ORMUZD Kartuzy)

Sędzią głównym turnieju był Piotr Kwidziński.

                                                                      >>> regulamin

------------------------------------------------------------------------

IX Otwarte Mistrzostwa Powiatu
Kartuskiego w Szachach
O PUCHAR STAROSTY KARTUSKIEGO
I WÓJTA GMINY SOMONINO

30.10.2010, godz. 10.00
Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie

Komunikat z przebiegu IX Otwartych Mistrzostw Powiatu
      Kartuskiego w Szachach
                                                                 >>> więcej

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie i Szachowy Klub "Ormuzd"

>>> regulamin
            
              




V OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU KARTUSKIEGO W SZACHACH
SOMONINO 2006


1. ORGANIZATORZY
      – Kartuski Klub Szachowy "OROZMUD"
      – Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
      – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
2. TERMIN ROZGRYWEK
      14 X 2006 r. (sobota)
      zapisy godz. 9.00 – 9.50, rozpoczęcie turnieju godz. 10.00
3. MIEJSCE ROZGRYWEK
      – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, ul. Wolności 39
4. SYSTEM ROZGRYWEK
      – Szwajcarski na dystans 9 rund
      – tempo gry 2 x 15 min
      – kojarzenie zawodników programem komputerowym Swiss Perfekt 98,
            wer. 2000
5. NAGRODY
      – Nagrody pieniężne za miejsca
            I – 200 zł II – 150 zł III – 100 zł
    NAGRODY DODATKOWE
      – kategoria kobiet I – 100 zł II – 80 zł III – 70 zł
      – kategoria juniorów (rocznik 1988 i młodsi) za I - X nagrody rzeczowe
      – kategoria juniorów mł. (rocznik 1992 i młodsi) za I - X nagrody rzeczowe
      – kategoria młodzików (rocznik 1986 i młodsi) za I-X nagrody rzeczowe
6. WPISOWE
      – Juniorzy i młodziki 5 zł
      – seniorzy 10 zł
7. USTALENIA KOŃCOWE
      – W trakcie zawodów obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego
      oraz niniejszego regulaminu. Organizator zastrzega sobie prawo
      interpretacji regulaminu oraz możliwość wprowadzenia zmian.
8. KONTAKT I INFORMACJA
      – GOK Somonino 10.00 – 18.00 (pn – pt) tel: (058) 684-11-26
      – www.somoninogok.pl

ZWYCIĘZCY POPRZEDNICH OTWARTYCH MISTRZOSTW POWIATU KARTUSKIEGO W SZACHACH
      2002 r. - Przemysław Gralka – Chemik Bydgoszcz
      2003 r. - Przemysław Gralka – Chemik Bydgoszcz
      2004 r. - Leonid Gorin Kalingrad
      2005 r. - Leonid Gorin Kalingrad



















































---------------------------------------


















____________________________

© GOK Somonino. All rights reserved.