Powrót do strony gównej


  ŻEGLARSKI PUCHAR KASZUB
  "PUCHAR JEZIORA OSTRZYCKIEGO"

  Turniej Piłki Plażowej - Ostrzyckie Lato


Żeglarski Puchar Kaszub "ŻPK" Regaty odbywa się w okolicy sceny głównej
w drugi dzień imprezy "Ostrzyckie Lato".

Organizator:

GMINNY OŚRODEK KULTURY w SOMONINIE
UKŻ "LAMELKA" KARTUZY

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bie?ce GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego O?rodka Kultury Somonino
Dziecicy Zespó Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wie? Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Sala widowiskowa GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino
Komunikat z II Żeglarskiego Pucharu Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego"

Ostrzyce, 6-7.08.2016


Regaty odbyły się w dniach 6-7.08.2016 r. w Ostrzycach.

Organizatorami Żeglarskiego Pucharu Kaszub "Puchar Jeziora Kaszubskiego" byli:
       - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
       - UKŻ "Lamelka"
       - KS "Stolem"
       - Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"

We wszystkich kategoriach uczestniczyło razem 58 załóg
z 8 klubów żeglarskich z dwóch krajów.

Łącznie w zawodach uczestniczyło 89 zawodników. .
W poszczególnych kategoriach udział wzięło:
       - w klasie Optymist początkujacy - 9 załóg - 9 osób
       - w klasie Optymist C - 30 załóg - 30 osób
       - w klasie Cadet - 6 załóg - 12 osób
       - w klasie Open - 6 załóg - 19 osób
       - w klasie Omega - 7 załóg - 19 osób

Regaty odbyły się zgodnie z regulaminem, z którym zapoznano zawodników
przed zawodami. Sędzią głownym zawodów był: Dariusz Mazur.

Pierwszy bieg o I Memoriał Witosława Labudy wygrali:
załoga w Klasie Omega Arkadiusz Sendlewski i Grzegorz Waszkiewicz
z OKŻ Olsztyn.

Wyniki regat:

Klasa Optimist początkujący
       I - Geeta Van Der Voort (ŻUKS Stężyca)
       II - Wiktor Pawelczyk (Port Mechelinki)
       III - Natasza Tarnawska (UKŻ OPTI CWM Gdynia)

Klasa Optimist C
       I - Paweł Pepliński (Port Mechelinki )
       II - Fabian Kocięda (UKŻ OPTI CWM Gdynia)
       III - Artem Shkilev (AmberSail Kaliningrad)

Klasa Cadet
       I - Paweł Kajeta (UKŻ Lamelka)
       II - Agnieszka Kąkol (UKŻ Lamelka)
       III - Polina Krivitskaya (AmberSail Kaliningrad)

Klasa Open
       I - Bartosz Sadowski, Jakub Pawlikowski, Dawid Plichta
                     (UKS Florek Sierakowice)
       II - Sławomir Dunst, Helena Siodmiak, Martyna Tarasiuk,
                     Maciej Smoliński (AUTO-CREW)
       III - Marek Stencel, Joanna Stencel, Tomasz Dworak

Klasa Omega
       I - Arkadiusz Sendelewski, Grzegorz Waszkiewicz (OKŻ Olsztyn)
       II - Cezary Brędowski, Tomasz Szymanowski (MKŻ Keja Moršg)
       III - Andrieev Aleksej, Daniel Davidov (AmberSail Kaliningrad)

----------------------------------------------------
Komunikat z Turnieju Piłki Plażowej 2016
Ostrzyce, 6.08.2016

Turniej Piłki Plażowej odbył się w dniu 6.08.2016r. na polu biwakowym
"Stolemek" w Ostrzycach.
Organizatorami Turnieju był KS "Stolem" przy współpracy Gminnego
Ośrodka Kultury w Somoninie.
W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Łącznie w turnieju uczestniczyło
12 zawodników.

WYNIKI:
I miejsce: Drużyna "LĘBORK" w składzie:
              Bajek Szymon i Komorowski Mateusz (Lębork)
II miejsce: Drużyna "TREDER-LEWNA" w składzie:
              Treder Karol i Lewna Daniel (Kartuzy)
III miejsce: Drużyna "GONZALEZ" w składzie:
              Mielewczyk Łukasz i Pietras Tomasz (Kartuzy)

Nagrody wręczali Bartosz Labuda i Marian Kowalewski.




-----------------------------------------------------------------

   I Żeglarski Puchar Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego"
   Ostrzyce, 02.08.2015 r.
   Klasa OPTYMIST-0
   I - Szymon Jażdż, Stężyca
   II - Malwina Walter, Stężyca
   III - Tymon Sochaj, Stężyca

   Klasa OPTYMIST-UKS
   I - Wiktor Łasau, Kartuzy
   II - Adrianna Kownacka, Kartuzy
   III - Julia Lewnów, Kartuzy

   Klasa VAURIE
   I - Izabela Satrjan, Kartuzy
   I - Bartłomiej Szlija, Kartuzy

   Klasa OPEN
   I - Igor Terasiuk
   II - Tomasz Piernicki
   III - Izabela Satrjan
Klasa OMEGA
I - Maciej Chatłas
I - Jakub Maryański
I - Agata Maryańska
II - Przemysław Okuniewski
II - Filip Gruchała-Węsierski
II - Dariusz Damps
III - Tadeusz Marszałkowski
III - Jarosław Anyszek

Klasa KADET
I - Dawid Plichta
I - Paweł Kajeta
II - Jakub Pawlikowski
II - Oskar Plichta
III - Agnieszka Kąkol
III - Zofia Wolska

GOK Somonino. All rights reserved.