Powrót do strony głównej

  Gminny Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rôdno mòwa"

Eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej,
które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie.
Konkurs przebiega w pięciu kategoriach wiekowych:
- grupa przedszkolna i "O"
- uczniowie szkół podstawowych
- uczniowie gimnazjów
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

46. Konkurs Recytatorski Literatury
Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA"

- eliminacje gminne odbły się 12 kwietnia 2017 r.
w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie

>>>  Komunikat Konkursu

>>>  Regulamin Konkursu

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Ośrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
wirtulany spacer po GOK Somonino
Kontakt z GOK Somonino

--------------------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 45. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej
      "Rôdno mòwa" - 6 kwietnia 2016 r.

Dnia 6 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 45. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne. Łącznie do konkursu przystąpiło 26 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Jolanta Czerwińska
      2. Damroka Kwidzińska
      3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Helena Gronda - Niep. Przedszk. "Chatka Puchatka"
      II miejsce - Marcelina Plichta - ZS Goręczyno
      III miejsce - Beata Puzdrowska - Niep. Przedszk. "Chatka Puchatka"
      Wyróżnienie - Zuzanna Huryn - ZS Somonino
      Wyróżnienie - Joachim Gangalewski - ZS Somonino
      Wyróżnienie - Aleksandra Przybylska - ZS Goręczyno

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Iga Brzozowska - ZS Somonino
      II miejsce - Adam Ducher - ZS Somonino
      III miejsce - Julia Plichta - ZS Goręczyno
      Wyróżnienie - Kamil Bielawa - SP Egiertowo
      Wyróżnienie - Aleksandra Szczygieł - SP Borcz

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Mateusz Synakowski - ZS Somonino
      II miejsce - Olga Reglińska - ZS Somonino
      III miejsce - Sara Wiśniewska - ZS Goręczyno
      Wyróżnienie - Klaudia Modrzejewska - SP Egiertowo
      Wyróżnienie - Julianna Hinc - ZS Goręczyno

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Julia Czaja - ZS Goręczyno
      II miejsce - Kamila Cymerman - ZS Somonino
      III miejsce - Sandra Tokarska - ZS Somonino
      Wyróżnienie - Patrycja Domaros - ZS Goręczyno

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0"
      Helena Gronda - Niep. Przedszk. "Chatka Puchatka"
      Marcelina Plichta - ZS Goręczyno

W kategorii klas I - III
      Iga Brzozowska - ZS Somonino
      Adam Ducher - ZS Somonino

W kategorii klas IV - VI
      Mateusz Synakowski - ZS Somonino
      Olga Reglińska - ZS Somonino

W kategorii klas gimnazjalnych
      Julia Czaja - ZS Goręczyno
      Kamila Cymerman - ZS Somonino

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 13.04.2016 o godzinie 10.00 w sali Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach.

-------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 44. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 9 kwietnia 2015 r.
                                                                        >>> komunikat

>>> regulamin

------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 43. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 2 kwietnia 2014 r.

>>> regulamin i karta zgłoszenia

Dnia 2 kwietnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się
gminne eliminacje 43. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA".

Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I-III, klasy IV-VI,
klasy gimnazjalne. Łącznie do konkursu przystąpiło 23 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Jolanta Czerwińska - Przewodnicząca Komisji
      2. Danuta Ramczyk
      3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Teresa Milosz (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Marta Konkel (ZS Somonino)
      III miejsce - Joachim Gangalewski (Przedszkole "Chatka Puchatka")
      Wyróżnienie - Eliza Synak (ZS Goręczyno)

Klasy I-III szkół podstawowych
      I miejsce - Julia Gruchała (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Mateusz Synakowski (ZS Somonino)
      III miejsce - Agata Szymańska (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Julianna Hinc (ZS Goręczyno)

Klasy IV-VI szkół podstawowych
      I miejsce - Małgorzata Byczkowska (SP Egiertowo)
      II miejsce - Kamila Cymerman (ZS Somonino)
      III miejsce - Bartosz Synakowski (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Julia Hinc (SP Egiertowo)
      Wyróżnienie - Maria Szwichtenberg (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Wiktoria Dymek (SP Borcz)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Helena Zaworska (ZS Somonino)
      II miejsce - Natalia Kolka (ZS Goręczyno)
      III miejsce - -----
      Wyróżnienie - Jagoda Walkusz (ZS Somonino)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:
W kategorii przedszkoli i klas "0": Teresa Milosz (ZS Goręczyno) i Marta Konkel (ZS Somonino)
W
kategorii klas I-III: Julia Gruchała (ZS Goręczyno) i Mateusz Synakowski (ZS Somonino)
W
kategorii klas IV-VI: Małgorzata Byczkowska (SP Egiertowo) i Kamila Cymerman (ZS Somonino)
W
kategorii klas gimnazjalnych: Helena Zaworska (ZS Somonino) i Natalia Kolka (ZS Goręczyno)


Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 11 kwietnia br. o godz. 10.30 w sali Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach.


------------------------------------------------------------------------

Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 42. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 15 kwietnia 2013 r.
                                             >>> regulamin i karta zgłoszenia

Dnia 15 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "RODNÔ MÓWA". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 28 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Jolanta Czerwińska - Przewodnicząca Komisji
2. Iwona Formela
3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Karolina Klinkosz (Gm. Przedszk. - Goręczyno)
      II miejsce - Aniela Spitulska (ZS Somonino)
      III miejsce - Nikola Wilkowska (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Joachim Gangalewski (Nie. Przedszk. "Chatka Puchatka" - Somonino)
      Wyróżnienie - Aleksander Butowski (Nie. Przedszk. "Chatka Puchatka" - Somonino)
      Wyróżnienie - Eliza Synak (Gm. Przedszk. - Goreczyno)

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Sara Wiśniewska (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Mateusz Synakowski (ZS Somonino)
      III miejsce - Ewa Draws (SP Borcz)
      Wyróżnienie - Damian Wilkowski (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Amelia Lubecka (ZS Somonino)

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Natalia Patoka (SP Egiertowo)
      II miejsce - Aleksandra Bistron (ZS Somonino)
      III miejsce - Wiktoria Dymek SP Borcz)
      Wyróżnienie - Sandra Tokarska (SP Borcz)
      Wyróżnienie - Bartosz Synakowski (ZS Somonino)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Helena Zaworska (ZS Somonino)
      II miejsce - Kinga Packeider (ZS Goręczyno)
      III miejsce - Jakub Konkol (ZS Somonino)
      Wyróżnienie - Weronika Miszk (ZS Goręczyno)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0" - Karolina Klinkosz i Aniela Spitulska
W kategorii klas I - III -
Sara Wiśniewska i Mateusz Synakowski
W kategorii klas IV - VI -
Natalia Patoka i Aleksandra Bistron
W kategorii klas gimnazjalnych -
Helena Zaworska i Kinga Packeiser

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 18 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali Centrum Kultury "Kaszubski Dwór"
w Kartuzach.




-------------------------------------------------------------------------------------------



Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 41. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 4 kwietnia 2012 r.
                                                                                   >>> regulamin

Dnia 4 kwietnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 41. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I-III, klasy IV-VI, klasy gimnazjalne. Łącznie do konkursu przystąpiło 24 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji
2. Urszula Wilkowska-Hein
3. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Kornelia Szwichtenberg (Niep. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie)
      II miejsce - Nikodem Grosz (Niep. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie)
      III miejsce - Weronika Formela (SP Somonino)
      Wyróżnienie - Weronika Gizela (Gminne Przedszkole w Goręczynie)
      Wyróżnienie - Krzysztof Serkowski (Gminne Przedszkole w Goręczynie)

Klasy I-III szkół podstawowych
      I miejsce - Julia Tusk (ZS Goręczyno)
      II miejsce - Mateusz Synakowski (SP Somonino)
      III miejsce - Olga Reglińska (SP Somonino)
      Wyróżnienie - Maria Szwichtenberg (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Julia Paczoska (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Ilowia Czaja (ZS Goręczyno)

Klasy IV-VI szkół podstawowych
      I miejsce - Kamila Cymerman (SP Somonino)
      II miejsce - Bartosz Synakowski (SP Somonino)
      III miejsce - Natalia Patoka (SP Egiertowo)
      Wyróżnienie - Natalia Grzędzicka (SP Połęczyno)
      Wyróżnienie - Martyna Klinkosz (ZS Goręczyno)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Helena Zaworska (GP Somonino)
      II miejsce - Agnieszka Zaborowska (ZS Goręczyno)
      Wyróżnienie - Izabela Lipińska (GP Goręczyno)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0": Kornelia Szwichtenberg (Niep. Prz-le "Chatka Puchatka" w Somoninie)
                  i Nikodem Grosz (Niep. Prz-le "Chatka Puchatka" w Somoninie)

W kategorii klas I-III: Julia Tusk (ZS Goręczyno) i Mateusz Synakowski (SP Somonino)

W kategorii klas IV-VI: Kamila Cymerman (SP Somonino) i Bartosz Synakowski (SP Somonino)

W kategorii klas gimnazjalnych: Helena Zaworska (GP Somonino) i Agnieszka Zaborowska (GP Somonino)

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 19 kwietnia br. w sali Centrum Kultury "Kaszubski Dwór" w Kartuzach.



-------------------------------------------------------------------------------------------


Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych 40. Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 16 marca 2011 r.

Dnia 16 marca 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się gminne eliminacje 40. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa". Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych:
grupa przedszkolna i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczniów placówek oświatowych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Aleksandra Maciborska-Pytka - Przewodnicząca Komisji
      2. Urszula Wilkowska-Hein
      3. Gabriela Litke
      4. Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Mateusz Synakowski (Niep. Przedszkole "Chatka Puchatka" w Somoninie)
      II miejsce - Kinga Kreft (SP Somonino)
      III miejsce - Amelia Lubecka (SP Somonino)

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Bartosz Synakowski (SP Somonino)
      II miejsce - Maria Szwichtenberg (SP Połęczyno)
      III miejsce - Martyna Klinkosz (ZS Goręczyno)
      Wyróżnienie - Iwona Puzdrowska (ZS Goręczyno) i Agnieszka Mielewczyk (SP Połęczyno)

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Natalia Grzędzicka (SP Połęczyno)
      II miejsce - Kinga Packeiser (ZS Goręczyno)
      III miejsce - Martyna Sikorska (SP Somonino) i Aleksandra Bistron (SP Somonino)
      Wyróżnienie - Natalia Huniewicz (SP Połęczyno) i Kinga Hirsz (ZS Goręczyno)

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Alicja Hildebrandt (GP Somonino)
      II miejsce - Aleksandra Ustowska (ZS Goręczyno)
      Wyróżnienie - Ewelina Synak (ZS Goręczyno) i Monika Kosater (GP Somonino)

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:
      
W kategorii przedszkoli i klas "0" - Mateusz Synakowski i Kinga Kreft
      
W kategorii klas I - III - Bartosz Synakowski i Maria Szwichtenberg
      
W kategorii klas IV - VI -
Natalia Grzędzicka i Kinga Packeiser
      
W kategorii klas gimnazjalnych -
Alicja Hildebrandt i Aleksandra Ustowska



Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych XXXIX Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 13 kwietnia 2010 r.

Dnia 13 kwietnia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły
się gminne eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego Literatury
Kaszubskiej
"Rôdno mòwa".
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna
i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 22 uczniów szkół podstawowych,
gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Emilia Reclaf - Przewodnicząca Komisji
      2. Judyta Ducher
      3. Danuta Kosowska
      4. Urszula Wilkowska-Hein
      5. Gabriela Litke
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Nicola Walaszkowska /Przedszkole Niep. "Chatka Puchatka"
                        - Somonino/
      II miejsce - Alicja Ducher / Przedszkole Niep. "Chatka Puchatka"
                        - Somonino/
      III miejsce - Julia Tusk /Przedszkole Gminne - Goręczyno/

      Wyróżnienie - Michał Kotlowski / Przedszkole Gminne - Goręczyno/
                           Paweł Richert /SP - Somonino/
                           Paulina Arendt /SP Somonino/

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      II miejsce - Agata Sarach /SP - Goręczyno/
      III miejsce - Aleksandra Bistron /SP - Somonino/
      Wyróżnienie - Wiktoria Grota /SP - Połęczyno/
                           Maria Szwichtenberg /SP - Połęczyno/
                           Kinga Hirsz /SP - Goręczyno/

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Aleksandra Ustowska /SP - Goręczyno/
      II miejsce - Alicja Hildebrandt /SP - Somonino/
      III miejsce - Dominika Radomska /SP - Goręczyno/
      Wyróżnienie - Alicja Majkowska /SP - Somonino/
                           Helena Zaworska /SP - Egiertowo/

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/
      II miejsce - Emilia Pawela /GP - Goręczyno/


Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli
I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0":
      Nicola Walaszkowska /Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka"
            - Somonino/
      Alicja Ducher /Niepubliczne Przedszkole "Chatka Puchatka" - Somonino/

W kategorii klas I - III:
      Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      Agata Sarach /SP - Goręczyno/

W kategorii klas IV - VI:
      Aleksandra Ustowska /SP - Goręczyno/
      Alicja Hildebrandt /SP - Somonino/

W kategorii klas gimnazjalnych
      Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/
      Emilia Pawela /GP - Goręczyno/


Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych XXXVII Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno mòwa"
      - 26 marca 2009 r.

Dnia 26 marca 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się
gminne eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego Literatury
Kaszubskiej
"Rôdno mòwa".
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna
i klasy "0", klasy I - III, klasy IV - VI oraz klasy gimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Somonino.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji
2. Urszula Wilkowska-Hein
3. Gabriela Litke
4. Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Klasy "0" i przedszkola
      I miejsce - Kamila Kruger /Przedszkole Somonino- klasa "0"/
      II miejsce - Julia Pawlowska /Przedszkole Somonino- klasa "0"/
      III miejsce - Iwona Kobiela /SP - Somonino/
                        - Beata Brylowska /SP - Somonino/

Klasy I - III szkół podstawowych
      I miejsce - Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      II miejsce - Dominika Radomska /SP - Goreczyno/
      III miejsce - Natalia Grzędzicka /SP - Połęczyno/
      Wyróżnienie - Agnieszka Plicht /SP - Goręczyno/

Klasy IV - VI szkół podstawowych
      I miejsce - Marta Wałaszkowska /SP - Egiertowo/
      II miejsce - Adam Serkowski /SP - Goręczyno/
      III miejsce - Wojciech Zblewski /SP - Połęczyno/
      Wyróżnienie - Aleksandra Ustowska /SP - Goręczyno/

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - Weronika Baran /GP - Goręczyno/
      II miejsce - Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/


Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

W kategorii przedszkoli i klas "0"
      - Kamila Krugier /Przedszkole Somonino, klasa "0"/
      -
Julia Pawłowska /Przedszkole Somonino, klasa "0"/

W kategorii klas I - III
      - Bartosz Synakowski /SP - Somonino/
      - Dominika Radomska /SP - Goręczyno/

W kategorii klas IV - VI
      - Marta Wałaszkowska /SP - Egiertowo/
      - Adam Serkowski /SP - Goręczyno/

W kategorii klas gimnazjalnych
      - Weronika Baran /GP - Goręczyno/
      - Żaneta Płotka /GP - Goręczyno/


Wszystkim zwycięzcom towarzyszy Wójt Gminy Somonino, Mieczysław
Flisikowski oraz Dyrektor GOK i GBP w Somoninie, Marian Kowalewski.
Wszyscy uczestnicy XXXVII KRLK "Rôdno mòwa"



Komunikat z przebiegu eliminacji gminnych Konkursu
      Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej

Dnia 9 kwietnia 2008 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się
gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej.
Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna
i "O", kl. I - III, kl. IV - VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 15 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji, 2. Urszula Wilkowska-Hein
      3. Gabriela Litke, 4. Danuta Kosowska
przyznała następujące miejsca:

Grupa przedszkolna i "O"
      I miejsce - Bartek Synakowski /SP Somonino/
      II miejsce - Kamila Cymerman /Przedszkole Somonino/
      III miejsce - Filip Stencel /Przedszkole Somonino/
      WYRÓZNIENIA: Aleksandra Paszewska /SP Somonino/

Klasy I - III
      I miejsce - Martyna Makowska /SP Goręczyno/
      II miejsce - Alicja Majkowska /SP Somonino/
      III miejsce - Piotr Dawidowski /SP Somonino/
      WYRÓZNIENIA: Dominika Radomska /SP Goręczyno/
                              Sebastian Szleja /SP Somonino/

Klasy IV - VI
      I miejsce - nie przyznano
      II miejsce - Weronika Baran /SP Goręczyno/
      III miejsce - Magdalena Somionka /SP Goręczyno/

Klasy gimnazjalne
      I miejsce - nie przyznano
      II miejsce - Aneta Pługów /GP Goręczyno/
      III miejsce - Patrycja Szymańska /GP Goręczyno/

Klasy ponadgimnazjalne
      I miejsce - Emilia Dułak /ZSP Somonino/
      II miejsce - Kamil Bizewski /ZSP Somonino/

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej, tj.:

      w kat. klas "O" - Bartek Synakowski, Kamila Cymerman
      w kat. klas I - III - Martyna Makowska, Alicja Majkowska
      w kat. klas IV - VI - Weronika Baran
      w kat. klas gimnazjalnych - Aneta Pługów
      w kat. klas ponadgimnazjalnych - Kamila Dułak, Kamil Bizewski






Przebieg eliminacji gminnych XXXVI Powiatowego Konkursu
      Recytatorskiego Poezji i Prozy Kaszubskiej
      
- 11 kwietnia 2007 r.

Dnia 11 kwietnia 2007 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły
się gminne eliminacje XXXVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
Poezji i Prozy Kaszubskiej.

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach wiekowych: kl. "0",
I - III, kl. IV - VI oraz klasy gimnazjalne.
Łącznie do konkursu przystąpiło 12 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
      1. Danuta Ramczyk - Przewodnicząca Komisji
      2. Urszula Wilkowska-Hein
      3. Gabiela Litke
przyznała następujące miejsca:

Kategoria: klasy "0"
      Wyróżnienie - Sebastian Szleja /SP Somonino/
                        Karpolina Cymerman /SP Somonino/

Kategoria: klasy I - III
      I miejsce - Piotr Dawidowski /SP Somonino/
      II miejsce - Alicja Majkowska /SP Somonino/
      III miejsce - Ewelina Synak /SP Goręczyno/
      Wyróżnienie - Natalia Pałubicka /SP Goręczyno/
                        Agata Cyrzan /SP Somonino/

Kategoria: klasy IV - VI
      I miejsce - Magdalena Somionka /SP Goręczyno/
      Wyróżnienie - Emilia Pawela /SP Goręczyno/

Kategoria: klasy gimnazjalne
      I miejsce - Martyna Gessela /GP Somonino/
      II miejsce - Ewelina Tusk /GP Goręczyno/
      III miejsce - Justyna Armatowska /GP Goręczyno

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie,
którzy zajęli I i II miejsce w danej kategorii wiekowej.




































Zwycięzcy Konkursu Recytatorskiego "Rôdno mòwa" (2009), którzy będą reprezentowali gminę Somonino w eliminacjach powiatowych w Kartuzach


Kategoria klas "0" i przedszkola:
(od lewej) Kamila Kruger - I miejsce
i Julia Pawlowska - II miejsce


Kategoria klas I-III szkoły podst.:
Martosz Synakowski - I miejsce


i Dominika Radomska - II miejsce


Kategoria klas IV-VI szkoly podst.:
Marta Wałaszkowska - I miejsce


i Adam Serkowski - II miejsce


Kategoria klas gimnazjalnych:
(od prawej) Weronika Baran - I miejsce
i Żaneta Płotka - II miejsce



















zobacz konkurs w 2006 r.

© 2011 GOK Somonino. All rights reserved.