Powrót do strony głównej


  Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
  - Somonino


Co roku Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, w którego siedzibie mieści się sztab, organizuje finał Wielkiej Orkiestry. Od wczesnych godzin rannych wolontariusze - uczniowie z ZSP Somonino, Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie zbierają datki w różnych miejscowościach gminy. Od godziny 15.00 do 22.00 w sali ośrodka odbywa się licytacja przeplatana występami.

ORGANIZATOR:
GOK Somonino

WSPÓŁORGANIZATOR:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie,
Gimnazjum Publiczne w Somoninie, Gimnazjum Publiczne w Goręczynie

Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Orodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Wirtulany spacer po GOK Somonino

26. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - 14 stycznia 2018 r. - Somonino

Dziękujemy za Wielki Rekordowy Dar Serca!!!

W sztabie nr 790 mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy po raz kolejny rekordową kwotę  34 186,93 zł.

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy  Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Gościom Centrum Aktywnego wypoczynku w Wieżycy, Gościom Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach, a także Gościom Hotelu Ostrzyce Spa w Ostrzycach za szczodre przekazanie datków na ten cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom-uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Gimnazjum Publicznego w Somoninie, Gimnazjum Publicznego w Goręczynie oraz Pani Paulinie Kuberna za ofiarną zbiórkę. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Szkoły Podstawowej w Egiertowie, Zespołu Szkół w Goręczynie oraz Zespołu Szkół w Somoninie za włączenie się w akcję zbiórkową. Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zdzisławowi Hopa za nieodpłatny przewóz wolontariuszy. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości, artystów i organizatorów. Bardzo dziękujemy Państwu Danucie i Hilaremu Formella właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka z Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo: w Wieżycy, Państwu Katarzynie Kloska i Bartoszowi Labuda z Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach, Państwu Teresie i Jarosławowi Brylowskim z Hotelu Ostrzyce Spa w Ostrzycach za włączenie się w akcję WOŚP  i wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki w ich obiektach.

Specjalne podziękowania należą się tym którzy przekazali dary na licytację:
- "MARBA" - MISZEWKO
- URZĄD GMINY - SOMONINO
- "ARTSTAL" - SOMONINO
- WOŚP - WARSZAWA
- GALERIA "NEUBAUER" - KARTUZY
- CENTRUM REKREACJI "U STOLEMA" - OSTRZYCE
- HELP ROL - SOMONINO
- CUKIERNA "ALICJA" - KIEŁPINO
- EKOFARMA - WYCZECHOWO 
- CUKIERNIA "KOKOSANKA" - WYCZECHOWO 
- KAROLINA I AMELIA SZMOŁDA - SOMONINO
- ANGELIKA ZABOROWSKA - SOMONINO
- ANDRZEJ DĄBROWSKI
- ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "KASZUBY"
- AGNIESZKA LISICKA - OSTRZYCE
- ANNA MAZUR - RĄTY
- OSP SOMONINO

Dziękujemy tym którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 9148 zł.

Podziękowania należą się za nieodpłatny program artystyczny - Agencji Artystycznej MB z Gdyni, zespołowi  muzycznemu "MatMusic", zespołowi muzycznemu "Dance Band", a także artystom cyrkowym. Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom: Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja, Anicie Syldatk, Annie Krokockiej oraz Sabinie Niklas za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Dziękujemy Kucharzom z Pomorskiej Akademii Kulinarnej - Prezesowi Stowarzyszenia Kucharzy Polskich Krzysztofowi Szulborskiemu, Kazimierzowi Żołnowskiemu, Andrzejowi Ławniczakowi i Rafałowi Nowakowskiemu za gotowanie żurku na żywo i przekazanie na licytację. Bardzo dziękujemy tym którzy w różnej formie i w różnych miejscach zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla wolontariuszy. Chcemy naszą wdzięcznością objąć tych którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zbiórki WOŚP dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, okazywali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Jednocześnie miło nam poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy łącznie 281 284,18 zł !

Do zobaczenia za rok!!!

25. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - 15 stycznia 2017 r. - Somonino

Dziękujemy za Wielki Rekordowy Dar Serca!!!

W sztabie nr 790 mieszczącym się w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie zebraliśmy po raz kolejny
rekordową kwotę
32 045,93 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Gościom Centrum Aktywnego wypoczynku w Wieżycy a także Pensjonariuszom Centrum Zdrowia i Rehabilitacji "U Haliny" i "Waldtour-Revita" Kaszubskie Centrum Promocji Zdrowia w Gołubiu za szczodre przekazanie datków na ten cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom-uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Liceum nr 1 w Kartuzach, Gimnazjum Publicznego w Somoninie, oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie za ofiarną zbiórkę. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie oraz Szkoły Podstawowej w Egiertowie za włączenie się w akcję zbiórkową. Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz wolontariuszy. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości, artystów i organizatorów. Bardzo dziękujemy Państwu Danucie i Hilaremu Formella właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka z Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" w Wieżycy, właścicielom "Waldtour-Revita" Kaszubskie Centrum Promocji Zdrowia oraz Paniom Halinie Umławskiej oraz Katarzynie Umławskiej-Odjas z Centrum Zdrowia i Rehabilitacji "u Haliny" w Gołubiu za włączenie się w akcję WOŚP i wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki w ich obiektach.

Specjalne podziękowania należą się tym którzy przekazali dary
na licytację:

- "MARBA" - MISZEWKO
- "POL-MAX" - KARTUZY
-
URZĄD GMINY SOMONINO
- "ARTSTAL" - SOMONINO
- "CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ" - OSTRZYCE
- WOŚP - WARSZAWA
- GALERIA "NEUBAUER" - KARTUZY
- CENTRUM REKREACJI "U STOLEMA" - OSTRZYCE
- HELP ROL - SOMONINO
- CUKIERNA "ALICJA" - KIEŁPINO
- HOTEL "SPICHRZ" - BORCZ
- EKOFARMA - WYCZECHOWO
- KWIACIARNIA "POD ANIOŁEM" - SOMONINO
- KWIACIARNIA "PATRYCJA" - KIEŁPINO
- CUKIERNIA "KOKOSANKA" - WYCZECHOWO
- WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ - SOMONINO
- EUGENIUSZ I BARBARA WALASZKOWSCY - SOMONINO
- BARBARA I FRANCISZEK ZIEMBACZ - KAMELA
- NATALIA ANNA NAZARUK - GORĘCZYNO
- KAROLINA SZMOŁDA - SOMONINO
- ANGELIKA ZABOROWSKA - SOMONINO
- ALEKSANDER SZYMAŃSKI - GDAŃSK

Certyfikat WOŚP 2017

Dziękujemy tym którzy wzięli udział w licytacji, w czasie której
zebraliśmy
7 210 zł.

Podziękowania należą się za nieodpłatny program artystyczny - Agencji Artystycznej MB z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Somoninie, Zespołowi muzycznemu "MatMusic", a także artystom cyrkowym. Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Pani Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja i Anicie Syldatk oraz Annie Krokockiej za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy.
Bardzo dziękujemy tym którzy w różnej formie i w różnych miejscach zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla wolontariuszy.
Chcemy naszą wdzięcznością objąć tych którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jubileuszowej zbiórki WOŚP na rzecz dzieci i seniorów, okazywali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Jednocześnie miło nam poinformować, że od 2002 roku
w sztabie WOŚP W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie
zebraliśmy łącznie
247 097,25 zł !

Do zobaczenia za rok !!!

-------------------------------------------------------------

24. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy - 10 stycznia 2016 r. - Somonino

DZIĘKUJEMY !!! ZA DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO 10 STYCZNIA 2016 GRALIŚMY PO RAZ 15.
NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE REKORDOWĄ KWOTĘ:
28 182,02 zł


Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarku, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie, a także Gościom Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel.
Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie za ofiarną zbiórkę.
Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie i Borczu za włączenie się w akcję zbiórkową, KKKF w Somoninie, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za szczodrą zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów. Bardzo dziękujemy Pani Lidii Czapiewskiej - właścicielce CEPR w Szymbarku, Państwu Danucie i Hilaremu Formella- właścicielom Gościńca "Dla Przyjaciół" , właścicielce cukierni "Alicja" - Annie Pakura, Państwu Alicji i Eugeniuszowi Koszałka - Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" Wieżyca, Katarzynie Kloska i Bartoszowi Labuda - z Centrum Rekreacji "U Stolema" za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.
Specjalne podziękowania należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, Hurtownia MARBA - Miszewko, Centrum Rekreacji U STOLËMA w Ostrzycach, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Barbara i Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia POD ANIOŁEM - Somonino, Kwiaciarnia PATRYCJA - Leszno, HELP-ROL Puzdrowscy - Somonino, Natalii Nazaruk, Barbarze i Stanisławowi Brylowskim, Barbarze i Eugeniuszowi Walaszkowskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji, w czasie której zebraliśmy 6 930,50 zł.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty i Zespołowi "ALTERNATYWA" z Kościerzyny.
Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja, Anicie Syldatk oraz Anicie Leszkowskiej za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 215 051,32 zł.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

---------------------------------------------------------

23. Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
11 stycznia 2015 r. - Somonino

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO 11 STYCZNIA 2015 NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE:
16,592.62 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarka, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz Gimnazjum Publicznego w Goręczynie za ofiarną zbiórkę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie i Borczu za włączenie się w akcję zbiórkową, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za szczodrą zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów. Bardzo dziękujemy Pani Lidii Czapiewskiej, Państwu Danucie i Hilaremu Formella, właścicielce cukierni "Alicja" - Annie Pakura, Centrum Aktywnego Wypoczynku "Koszałkowo" Wieżyca - Państwu Koszałka, za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.

Specjalne podziękowania należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ w Ostrzycach, Hurtownia MARBA - Miszewko, Centrum Rekreacji U STOLËMA w Ostrzycach, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Firma RADBUR - Somonino, Warsztat samochodowy - Henryk Regliński, Barbara i Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia POD ANIOŁEM - Somonino, Kwiaciarnia PATRYCJA - Leszno, Warsztat Terapii Zajęciowej w Somoninie, HELP-ROL Puzdrowscy - Somonino, Hotel "POD ORŁEM" - Kartuzy, Karolina Szmołda - Somonino, Aleksander Szymański.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 4146,53 zł.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty.

Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej, Elżbiecie Mateja, Anicie Sildatke oraz Annie Modrzejewskiej za ofiarną pomoc przed i w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym osobom które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 186,869.30 zł.


W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie pieniądze zbierało 16 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadigmnazjalnych, 6 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego w Goręczynie i 17 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego w Somoninie.

Nietypowym darem na licytację, ufundowanym przez Ekofarmę z Wyczechowa był cielak z pszportem, którego zlicytował Pan Franciszek Ziembacz z Kameli. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się koszulki WOŚP, jedną z nich tradycyjnie za najwyższą kwotę zlicytował Pan Zbigniew Wroński z Kiełpina. Zlicytowane zostały też 4 torty tradycyjnie przygotowane na Finał WOŚP przez Cukiernie "Alicja" z Kiełpina i Cukiernię "Kokosanka" z Wyczechowa. Jeden z tortów zlicytował Wójt Gminy Somonino Pan Marian Kryszewski, po czym podzielono go i poczęstowano uczestników imprezy. Oprócz tego, jak co roku nie zabrakło chętnych do licytacji wielu innych darów ofiarowanych przez darczyńców. Podczas imprezy przygrywała Kapela "Kazimierza" z Borzestowskiej Huty, "Kolorowa Orkiestra" z Somonina, dla dzieci największą atrakcją był magik - Pan "Balonik", natomiast licytację prowadził Pan Maciej Bielecki z Gdyni.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

-------------------------------------------------------------------

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
12 stycznia 2014 r. - Somonino

DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO 12 STYCZNIA 2014 NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZEBRALIŚMY ŁĄCZNIE
20 154,96 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarka, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, Gościom Hotelu "Spichrz" w Borczu oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół" w Wyczechowie za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach i uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Żukowa oraz studentce Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie i Borczu za włączenie się w akcję zbiórkową, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie za przeprowadzenie szkolnej zbiórki i licytacji, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za ofiarną zbiórkę w czasie polowania. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających, Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów. Bardzo dziękujemy Pani Lidii Czapiewskiej, Państwu Danucie i Hilaremu Formella za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.

Specjalne podziękowanie należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ w Ostrzycach, Hurtownia MARBA - Miszewko, Centrum Rekreacji U STOLËMA w Ostrzycach, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Firma RADBUR - Somonino, Warsztat samochodowy - Henryk Regliński, Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia POD ANIOŁEM - Somonino, Warsztat Terapii Zajęciowej w Somoninie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 8 298,82 zł.

Składamy podziękowania Władzom Gminy Somonino za patronat i wsparcie.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty.

Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej oraz Elżbiecie Mateja za ofiarną pomoc w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 170 276,68 zł.

-------------------------------------------------------------------------------

DZIĘKUJEMY za DAR SERCA !!!
W GMINIE SOMONINO, 13 stycznia 2013 r.,
na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
zebraliśmy łącznie
21 715,08 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina i Szymbarka, Gościom Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku, Gościom Stoku Narciarskiego na Wieżycy w Koszałkowie, Gościom Hotelu "Spichrz" w Borczu oraz Gościom Gościńca "Dla Przyjaciół"
w Wyczechowie za szczodre przekazywanie datków na ten szczytny cel.

Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie oraz uczennicom
I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Dziękujemy społecznościom Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Goręczynie, Szkole Podstawowej w Egiertowie za włączenie się w akcję zbiórkową, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie za przeprowadzenie szkolnej zbiórki i licytacji, Kołu Łowieckiemu "Łabędź" za ofiarną zbiórkę w czasie polowania.Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i kierowcy Panu Zygmuntowi Jereczek za nieodpłatny przewóz osób zbierających, Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za nieodpłatne przygotowanie posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów.

Bardzo dziękujemy Państwu Lidii i Danielowi Czapiewskim, Alicji i Ireneuszowi Koszałka, Panu Hilaremu Formella za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnych terenach.

Specjalne podziękowanie należą się tym, którzy przekazali dary na licytację: Hurtownia "POLMAX" Kartuzy, Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, Hurtownia MARBA - Miszewko, Pensjonat U STOLËMA w Ostrzycach, Anna Witkowska - Hopowo, HELP-ROL S.J. - Somonino, ARTSTAL - Somonino, Hotel SPICHRZ - Borcz, CEPR - Szymbark, Cukiernia ALICJA - Kiełpino, Cukiernia KOKOSANKA - Wyczechowo, Galeria NEUBAUER - Kartuzy, Spółka polsko-duńska EKOFARMA - Wyczechowo, Firma RADBUR - Somonino, Warsztat samochodowy - Henryk Regliński, Sieć Handlowa CAROS, Franciszek Ziembacz - Kamela, Kwiaciarnia PATRYCJA - Kiełpino, Anna Serkowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji w czasie której zebraliśmy 7382,11 zł.

Składamy podziękowania Władzom Gminy Somonino za patronat i wsparcie.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Kolorowej Orkiestrze Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, Kapeli Kazimierza z Borzestowskiej Huty, Zespołowi Alternatywa oraz Klaunowi Podróżnikowi.

Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za sprawne prowadzenie imprezy i licytacji. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej oraz Elżbiecie Mateja za ofiarną pomoc w czasie trwania imprezy. Dziękujemy tym którzy zadbali o schronienie przed zimnem i gorący poczęstunek dla zbierających w terenie. Na koniec dziękujemy tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i seniorów, okazali wsparcie, dobre słowo, życzliwość i zrozumienie.

Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 150 121,72 zł.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

------------------------------------------------------------------

DZIĘKUJEMY !!!
W GMINIE SOMONINO, 8 stycznia 2012 r.,
na WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
zebraliśmy razem 19 506,64 zł

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Kiełpina, Gościom Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Klientom Cukierni ALICJA, Firmy HELP-ROL PUZDROWSCY w Somoninie oraz Gościom Hotelu SPICHRZ za szczodre przekazywanie datków. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego
w Somoninie i wolontariuszkom
z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach. Dziękujemy społecznościom szkół podstawowych w Borczu, Egiertowie, Połęczynie, Somoninie i Goręczynie oraz Gimnazjum w Somoninie i Goręczynie za włączenie się w akcję zbiórkową. Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych
w Somoninie za przeprowadzenie licytacjii zbiórki w szkole. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi i Panu kierowcy, Wiesławowi Szafrańskiemu, za nieodpłatny przewóz ekip zbierających. Posterunkowi Policji
w Somoninie
za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za przygotowanie gorących posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów,
a także Państwu Lidii i Danielowi Czapiewskim za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnym terenie.
Specjalne podziękowania należą się tym, którzy przekazali dary na licytację:
PHU "POLMAX"
w Kartuzach, PPHU "ARTSTAL" - Andrzej & Piotr Reglińscy w Somoninie, "MARBA" w Miszewku - Barbara
i Ryszard Mocarscy, "MARBA-SPORT" w Miszewku - Marcin Mocarski, Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, Pensjonat "U STOLEMA" w Ostrzycach - Witosław Labuda, Cukiernia "ALICJA" w Kiełpinie - Ewa i Henryk Gransiccy, Cukiernia "KOKOSANKA" w Wyczechowie - Mirosława i Andrzej Borkowscy, "HELP-ROL" PUZDROWSCY s.j. w Somoninie, GALERIA NEUBAUER w Kartuzach - Stanisława i Marek Neubauer, Spółka Polsko - Duńska EKOFARMA
w Wyczechowie
- Zbigniew Nadolski, Anna Witkowska z Hopowa, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku - Lidia i Daniel Czapiewscy, Hotel "SPICHRZ" w Borczu, Łukasz Radomski
z Somonina oraz Firma "RADBUR" w Somoninie - Jan i Maciej Czapiewscy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji. Władzom Gminy Somonino za patronat i wsparcie organizacyjnie.

Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" z Gdyni, Aleksandrze Żmiejko za piękny koncert. Dziękujemy za występ Kolorowej Orkiestrze z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, "KAPELI KAZIMIERZA"
z Borzestowskiej Huty, Kapeli "ALT-BAS".
Gorąco dziękujemy Panu Maciejowi Bieleckiemu za prowadzenie i licytację. Dziękujemy Paniom Sabinie Widrowskiej, Krystynie Herzberg oraz Elżbiecie Mateja za pomoc i opiekę nad wolontariuszami w dniu akcji.
Dziękujemy tym, którzy zadbali o gorący poczęstunek dla zbierających w terenie.
Dziękujemy na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci
i okazali wsparcie, dobre słowo i życzliwość.
Pragniemy poinformować, że od 2002 roku w sztabie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury
w Somoninie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy łącznie
128.406,64 zł

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!


Autor zdjęć: Bartosz Cirocki

______________________________________________________


Dziękujemy !!!
W Gminie Somonino, 9 stycznia 2011 r., na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebraliśmy razem 17 500,00 zł


Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie dziękuje Mieszkańcom Gminy Somonino, Mieszkańcom Szymbarka, Kiełpina oraz Gościom przebywającym na stoku narciarskim w Wieżycy oraz w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku za przekazywanie datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum Publicznego w Somoninie. Dziękujemy społecznościom szkół w Borczu, Egiertowie, Goręczynie, Połęczynie, Somoninie, Gimnazjum w Somoninie i Goręczynie za włączenie się w akcję zbiórkową. Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych za przeprowadzenie licytacji darów. Dziękujemy Panu Marianowi Kaczmarkowi za nieodpłatny przewóz ekip zbierających. Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad bezpieczeństwem. Państwu Reginie i Kazimierzowi Żołnowskim za przygotowanie gorących posiłków dla wolontariuszy, gości i organizatorów, a także Państwu Lidii i Danielowi Czapiewskim oraz Państwu Alicji i Ireneuszowi Koszałka za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki na ich prywatnym terenie.
Specjalne podziękowania należą się darczyńcom, do których należą: PHU "POLMAX" w Kartuzach, PPHU "ARTSTAL" - Andrzej & Piotr Reglińscy w Somoninie, "MARBA" - Barbara i Ryszard Mocarscy w Miszewku, Sieć Handlowa "CAROS" - Bogusława i Karol Gruchała, Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, Pensjonat "U STOLEMA" w Ostrzycach - Witosław Labuda, "MARBA-SPORT" - Marcin Mocarski w Miszewku, Cukiernia "ALICJA" - Ewa i Henryk Gransiccy w Kiełpinie, Cukiernia "KOKOSANKA" - Mirosława i Andrzej Borkowscy w Wyczechowie, "HELP-ROL" - Edward i Zenon Puzdrowscy w Somoninie, Bożena Szwelnik z Somonina, "MULTICOLOR" - Stanisława i Marek Neubauer w Kartuzach, Janina Dawidowska z Leszna, "EKOFARMA" - Zbigniew Nadolski w Wyczechowie oraz wszyscy, którzy wzięli udział w licytacji. Dziękujemy za nieodpłatny program artystyczny: Agencji Artystycznej "MB" - Maciej Bielecki z Gdyni, Zespołowi "BIESIADA", Ewelinie Pobłockiej za piękny koncert, "KAPELI KAZIMIERZA" z Borzestowskiej Huty. Dziękujemy Pani Sabinie Widrowskiej za pomoc w dniu akcji. Dziękujemy tym, którzy zadbali o gorący poczęstunek dla zbierających w terenie: Pani Annie Witkowskiej i Januszowi Kocurowi oraz tym, o których nie wiemy. Dziękujemy na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji na rzecz dzieci i okazali życzliwość.
Informujemy, że od 2002 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy łącznie 108 900,00 zł

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!


------------------------------------------------------------

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy
          - 11 stycznia 2009 r. - Somonino


DZIĘKUJEMY !!!

w Gminie Somonino na Wielką Orkiestrę
Świątecznej Pomocy zebraliśmy razem
16.500,00 zł


Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie DZIĘKUJE Mieszkańcom Gminy
Somonino, Mieszkańcom Szymbarku, Kiełpina oraz gościom Centrum Edukacji
i Promocji Regionu w Szymbarku za przekazywanie datków na Wielką
Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy bardzo wolontariuszom - uczniom
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, uczniom Gimnazjum
Publicznego w Somoninie. Dziękujemy społecznościom szkół podstawowych
w Borczu, Egiertowie, Połęczynie, Somoninie, Zespołowi Szkół w Goręczynie,
Gimnazjum Publicznemu w Somoninie za przeprowadzenie zbiórki, Zespołowi
Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie za przeprowadzenie zbiórki i licytacji.
Dziękujemy Gminnemu Zakładowi Remontowemu za nieodpłatny przewóz
ekip zbierających, Posterunkowi Policji w Somoninie za czuwanie nad
bezpieczeństwem, władzom samorządowym - Wójtowi Gminy Somonino,
Mieczysławowi Flisikowskiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Somonino,
Andrzejowi Reglińskiemu oraz radnym za życzliwe wspieranie tego wydarzenia.

Specjalne podziękowania należą się darczyńcom:
P.P.H.U. "ARTSTAL" - Andrzej Regliński & Piotr Regliński
Hurtownia Artykułów Sportowych "MARBA" - Barbara i Ryszard Mocarscy,
        Miszewko
Sieć Handlowa "CAROS" - Bogusława i Karol Gruchała
Sklep Spożywczo-Przemysłowy "MÓJ DOM, MÓJ OGRÓD" - Somonino
Pensjonat "U STOLEMA" - Witosław Labuda
Przedsiębiorstwo Handlowe "BAS" - Bożena Szwelnik
Zakład Ślusarsko-Spawalniczy - Łukasz Radomski
Cukiernia "ALICJA" - Ewa i Henryk Gransiccy
Cukiernia "KOKOSANKA" - Mirosława i Andrzej Borkowscy, Wyczechowo
Bufet "ROMA" - Regina i Kazimierz Żołnowscy, Kartuzy
Firma "DANMAR" - Daniel Czapiewski
Centrum Edukacji i Promocji Regionu - Lidia i Daniel Czapiewscy
Henryk Adamczyk, Somonino
Gospodarstwo Agroturystyczne "U ADASIA I MARYSI" Maria i Adam
        Jaszewscy; Dębogóry
Pracownia Plastyczno-Fotograficzna "MULTI COLOR" Stanisława i Marek
        Neubauer Kartuzy
HELP-ROL, Edward Puzdrowski i Zenon Puzdrowski, Somonino
Ekofarma Wyczechowo, Zbigniew Nadolski
oraz wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji.

Dziękujemy za darmowy program artystyczny:
Przedsiębiorstwu Artystycznemu "TRAVEL SHOW" - Gdynia
"KOLOROWEJ ORKIESTRZE" z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Somoninie
Rodzinnemu Zespołowi "ZALEWSKICH" z Egiertowa
KAPELI KAZIMIERZA z Borzestowskiej Huty

Również bardzo dziękujemy uczennicom Publicznego Gimnazjum
w Somoninie:
Klaudii Kwidzińskiej, Annie Armatowskiej, Paulinie Tomczyk
oraz Annie Kniter za przygotowanie sali, a także Alicji i Ireneuszowi Koszałka
za umożliwienie zbierania datków przy wyciągach narciarskich w Wieżycy.

Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji, a nie zostali wymienieni DZIĘKUJEMY.

Do zobaczenia za rok!

____________________________________________

Już po raz siódmy Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, w którego siedzibie
mieści się sztab, zorganizował finał Orkiestry. Od wczesnych godzin rannych
wolontariusze - uczniowie z ZSP Somonino, zrzeszeni w klubie wolontariatu "DELFIN" oraz uczniowie gimnazjum publicznego w Somoninie zbierali
datki w różnych miejscowościach gminy. Od godziny 15.00 do 24.00 w sali ośrodka odbywała się licytacja przeplatana występami.
XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
      - 14 stycznia 2007 r.
      
Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie
      od godziny 15.00 do 24.00

w programie między innymi:
      - licytacja ofiarowanych darów
      - atrakcje
      - niespodzianki
      - karaoke

zagrali i zatańczyli:
      Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MODRE OCZKA
      ze Szkoły Podstawowej w Somoninie

      ok. 16.30 - Kapela Kazimierza z Borzestowskiej Huty
                    - DJ QUEEN
      ok. 20.00 - zespół CZARNE KAPELUSZE

całość prowadził: Andrzej Głuszek

Artyści występowali gratisowo !

O
d godzin rannych wolontariusze zbierali datki w stałych miejscach
na terenie Gminy Somonino.


organizator imprezy:
- Gminny Ośrodek Kultury Somonino
- Klub Wolontariatu "DELFIN"
- Gimnazjum Publiczne w Somoninie
-
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

W 2006 r. publiczność bawili: Zespół Folklorystyczny "Mali Hopowianie",
"Kolorowa Orkiestra" z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie,
Kazimierz Miszk, Arek Socha i inni. Zebrano kwotę 8 000 zł.
W ciągu pięciu lat w naszym sztabie udało się zebrać 40 000 zł.

_________________________© GOK Somonino. All rights reserved.