Powrót do strony głównej


GMINNY OŚRODEK KULTURY w Somoninie
Akcja zimowa FERIE 2010


Komunikat z przebiegu Akcji Zimowej w Gminie Somonino
     pn. "Ferie z Kulturą 2010" z dnia 26 lutego 2010 r. - Somonino


Ferie w Gminie Somonino trwały od 14 do 26 lutego 2010 r. W wymienionym okresie odbywały się zajęcia specjalnie
przygotowane dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, zgodnie z opracowanym programem (w zał.).
W programie wzięło udział ok 540 osób.
Kalendarz imprez GOK Somonino
Informacje bieżące GOK Somonino
Komunikaty GOK Somonino
Punkty Informacji Turystycznej
Turystyka w gminie Somonino - informacje
Historia Gminnego Oœrodka Kultury Somonino
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny MALI HOPOWIANIE
Biblioteki przy GOK Somonino
Kawiarenka internetowa przy GOK Somonino
Gmina Somonino z lotu ptaka
Atrakcje turystyczne w regionie
Informacje - archiwum
Sponsorzy GOK Somonino
Stowarzyszenie "Przyjazna Wieœ Kaszubska"
Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki "Kaszëbskô Pipa"
Kontakt z GOK Somonino
Sala widowiskowa GOK Somonino
wirtulany spacer po GOK Somonino

NAGRADZANE KONKURENCJE

TENIS

Kl. I-III
Chłopcy

     I - Kotłowski Szymon     II - Czoska Kacper

Kl. IV-VI
Dziewczęta

     I - Kosater Monika     II - Walkusz Jagoda
Chłopcy
     I - Ulemberg Maciej     II - Bieszka Karol     III - Kreft Damian

Kl. gimnazjalne
Dziewczęta

     I - Pyszka Angelika     II - Szwichtenberg Aleksandra
     III - Machalińska Anna

Chłopcy
     I - Kosater Marek     II - Pyszka Robert     III - Mejna Mariusz


PIŁKARZYKI
Pary Starsze:
     I - Mejna Mariusz i Pyszka Robert
     II - Kriger Waldemar i Kosowska Wiktoria
     III - Recław Paweł i Zielke Krystian

Najmłodszym uczestnikiem ferii był Bartuś Kreft z Somonina.

Organizatorami Akcji Zimowej w Gminie Somonino były Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie.

W ostatnim dniu ferii odbył się I Otwarty Turniej Gminy Somonino w Szachach, którego współorganizatorem był
Klub Szachowy "ORMUZD" z Kartuz. W turnieju udział wzięło 15 szachistów, w tym: 10 ze szkół podstawowych,
4 ze szkół gimnazjalnych i jedna osoba dorosła.

WYNIKI

Szkoły podstawowe
     I miejsce - Paweł Teclaf (SP Nr 5 Kartuzy)
     II miejsce - Artur Szymański (SP Nr 2 Kartuzy)
     III miejsce - Mikołaj Hinc (ZS Kiełpino)

Szkoły gimnazjalne
     I miejsce - Kamil Czapiewski (ZS Goręczyno)
     II miejsce - Marcin Byczkowski (GP Somonino)
     III miejsce - Beniamin Chojnacki (GP Somonino)


Mistrzem I Otwartego Turnieju Gminy Somonino w Szachach został Paweł Teclaf.
Sędzią głównym turnieju był Piotr Kwidziński.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Cukierni JANCA z Kartuz za słodki poczęstunek
dla wszystkich uczestników.

Nagrody wręczali: Wójt Gminy, Mieczysław Flisikowski, Sędzia turnieju, Piotr Kwidziński
oraz Dyrektor GOK, Marian Kowalewski.

PROGRAM

14 lutego - niedziela
Ferie w plenerze

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców na "VI Mistrzostwa Kaszub
w Powożeniu na Szlupie"
, które odbędą się w Ostrzycach (dokładne informacje - na plakatach)

__________________________________________________________________________________

15 lutego - poniedziałek
Dzień sprawnościowy

- zabawy grupowe: tor przeszkód - do wyboru: bieg z jajkiem,
  koturnowy wyścig, bieg w workach, bujany kalosz, batonowy wyścig,
  bieg ping-pongowy, bieg w tunelu itp.)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie

I. ZABAWY GRUPOWE: TOR PRZESZKÓD /DO WYBORU/

1. Bieg z piłeczką
- trasa wyznaczona wzdłuż sali (slalomem)
- rekwizyty: łyżki plastikowe duże - (tyle, ilu zawodników); piłeczki p.p. - 2 szt.; zaznaczone: przeszkody, starty i meta
- startują dwie drużyny
- na znak prowadzącego startuje po dwóch zawodników, trzymając w ustach łyżkę, a na niej piłeczkę.
- konkurencja na czas

2. Koturnowy wyścig
- trasa wyznaczona jw.
- rekwizyty: koturny
- startują dwie drużyny
- na znak prowadzącego startuje dwóch zawodników z różnych drużyn (po linii prostej), okrążają słupek (krzesło)
    i wracają na metę

3. Taniec z balonami
- dzieci dobierają się parami, trzymają się za ręce, tańczą w rytm melodii
- pary trzymają balon - dowolnie: między brzuchami, głowami, plecami, uważając aby nie upadł na podłogę
- konkurs wygrywa ta para, która najdłużej utrzyma balon

4. Bieg w workach
- konkurencja drużynowa
- dzieci, podobnie jak w poprzednich konkurencjach startują wyznaczoną trasą
- na znak startującego, wchodzą do worka i skokami pokonują trasę do wyznaczonego miejsca i z powrotem
- konkurencja na czas
- rekwizyty: worki

5. Tor przeszkód dla najmłodszych
- konkurencja dla młodszych dzieci - drużynowa,
- dzieci ustawiają się rzędami i muszą pokonać przygotowany tor przeszkód
- kolejność toru: nawinięcie na sznurek batonika, przejście przez tunel, bieg z podbijaniem piłeczki p.p.,
    strzał do brami piłką

6. Zabawy świetlicowe
- gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie (w bibliotece)
__________________________________________________________________________________


16 lutego - wtorek
Dzień wyjazdowy

- wyjazd do kina - proponowany film dla dzieci "Alvin i wiewiórki" cz. II - Multikino lub Krewetka
    (godzina wyjazdu zostanie podana dzień wcześniej)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki
  lub zabawy na śniegu dla osób, nie biorących udziału w wyjeździe
- filmy przygodowe na białym ekranie

__________________________________________________________________________________

17 lutego - środa
Dzień turniejowy

- turniej tenisa stołowego o tytuł "Mistrza tenisa stołowego - Ferie 2010"
  dla grupy młodszej (szkoły podstawowe -
zawodnicy spotykają się w dwóch grupach wiekowych - klasy I - III i klasy IV - VI)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki
- filmy przygodowe na białym ekranie


_________________________________________________________________

18 lutego - czwartek
Dzień turniejowy

- turniej tenisa stołowego o tytuł "Mistrza tenisa stołowego - Ferie 2010"
  cd. dla grupy młodszej oraz dla grupy starszej (młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna)
- konkursy rysunkowe dla dzieci: "Labirynt", "Postać z bajki - filmu" - na podstawie obejrzanego filmu
- konkurs pt. "Czy znasz bliską ci osobę" - dzieci na podstawie rozdanych testów wykazują się znajomością swojego
  przyjaciela/przyjaciółki
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, piłkarzyki, rysunki
- bajki i lektury szkolne na białym ekranie


__________________________________________________________________________________

19 lutego - piątek
Dzień turniejowy

- turniej tenisa stołowego o tytuł "Mistrza tenisa stołowego - ferie 2010"
  (cd. dla grupy starszej - w przypadku gdyby turniej nie zakończył się dnia poprzedniego)
- konkurs: "Karaoke dla odważnych" - udział biorą osoby, które zgłoszą się do konkursu dzień lu kilka dni wcześniej,
  podając tytuł piosenki, którą chcą zaprezentować
- konkurs "Jaka to piosenka?" - dzieci po usłyszeniu melodii, odgadują tytuł piosenki,
  wygrywa osoba, która pierwsza podniesie rękę
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie


_________________________________________________________________

22 lutego - poniedziałek
Dzień sportowo-rekreacyjny

- zabawy na śniegu - konkurs na najciekawszą rzeźbę w śniegu
        - konkurs przebiega przy budynku GOK, na placu zabaw
        - każdy uczestnik lepi figurę ze śniegu (dopuszczalny jest udział 2 osób przy jednej pracy)
- własnoręczne prace plastyczne - salka kaszubska
        - zakładka do książki z fotografią
        - dzieci przynoszą z domu fotografię, którą chcą wykorzystać do zakladki, a także kolorowe dodatki jako ozdoby
                (wg uznania)
        - rybka z płyt CD, dzieci przynoszą z domu bezużyteczne płyty CD
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki,
- filmy przygodowe na białym ekranie

__________________________________________________________________________________

23 lutego - wtorek
Dzień wyjazdowy

- wyjazd do kina: "Opowieść wigilijna" (3 D), Multikino lub Krewetka (godzina wyjazdu zostanie podana dzień wcześniej)
- zabawy świetlicowe: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, rysunki
- bajki i lektury szkolne na białym ekranie


__________________________________________________________________________________

24 lutego - środa
Dzień turniejowy

- turniej piłkarski o tytuł "Mistrza piłkarzyków 2010" dla dzieci i młodzieży
        - gra w parach na dwóch stołach (młodzież na stole dużym, dzieci na stole małym)
- zajęcia plastyczne dla pozostałych uczestników
        - wykonanie świnki skarbonki z masy papierowej
                potrzebne materiały: balony, stare gazety, klej z mąki, plastikowe nakrętki z butelek, wytłaczanki do jaj, farby,
                nożyk do tapet
        - wykonanie "stworka" z włóczki (zabawka dla dzieci)
                potrzebne materiały: gruba kolorowa włóczka, tektura w dowolnym kolorze, tektura zwykła, płyta CD
                (jako szablon)
- konkurs rysunkowy
        - dzieci wykonają plakat z obejrzanego filmu lub ulubionej książki stosując dowolne techniki plastyczne
                (projekt może być wykonany wcześniej w domu)
- wspólne przygotowanie sali do oficjalnego zakończenia ferii
        - wykonanie wystawy prac plastycznych wykonywanych podczas wspólnych spotkań w okresie ferii: rysunki, plakaty,
                ekspozycja prac ręcznych

__________________________________________________________________________________

25 lutego - czwartek
Zakończenie akcji zimowej - Ferie 2010

- Dokończenie pracy plastycznej - świnka skarbonka z masy papierowej
- "Wesołe buźki" - malowanie twarzy dzieci
- popisy karaoke
- wystawa prac

Podsumowanie akcji zimowej i rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców konkursów:
      - Mistrz tenisa stołowego Ferie 2010,
      - Mistrz piłkarzyków 2010,
      - za rysunek "Postać z bajki - filmu",
      - Karaoke dla odważnych

Ogłoszenie informacji o niespodziance dla osób, które regularnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach
podczas ferii.
__________________________________________________________________________________

26 lutego - piątek
Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach 2010

Kategorie
      - dzieci szkół podstawowych
      - młodzież gimnazjalna
      - młodzież ponadgimnazjalna i dorośli

__________________________________________________________________________________

UWAGA!
Gminny Ośrodek Kultury czynny jest od poniedziałku do piątku
w godz. od 8.00 do 18.00.

Szczegółowy plan zajęć na dany dzień przedstawiany zostaje uczestnikom akcji zimowej z jednodniowym wyprzedzeniem.
Godzina wyjazdu do kina jak również tytuł proponowanego filmu zostają podane uczestnikom z kilkudniowym
wyprzedzeniem. Wyjazd nastąpi w przypadku minimum 20 chętnych. Uczestnicy wyjazdów do kina ponoszą
tylko koszty biletów wstępu do kina.
Oprócz poniższego programu dot. akcji zimowej, dzieci i młodzież mogą korzystać z
kawiarenki internetowej, biblioteki
oraz innych propozycji świetlicowych w godzinach otwarcia ośrodka.

UWAGA!
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie, które mogą być podyktowane niesprzyjającą aurą bądź innymi
niż w/wym. propozycjami uczestników akcji zimowej.

Kontakt:
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
ul. Ceynowy 1a, 83-314 Somonino
tel. 58 684 11 26
e-mail: gok@somonino.pl


ZAPRASZAMY !!!

© 2011 GOK Somonino. All rights reserved.